• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Купувам Thinkpad (модели од Пентиум 1 до t520)

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Lazarko

Practice makes perfect
28 ноември 2017
325
1,109
Купувам постари но добро зачувани Thinkpad-и. Односно од 1990-та до 2012-та година.
Колекционер сум, па да видиме што имате по подрумите и заборавени лаптопи во фиоките.
Понуди во ПП.
 

maci

On your way to fame
2 април 2008
3,032
716
колку си спремен да дадеш за Lenovo T60 docking station ,во одлична состојба
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

Lazarko

Practice makes perfect
28 ноември 2017
325
1,109

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,468
10,569
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
Имам Thinkpad SL500 од 2009-та или 2008-ма ако сакаш пиши ми.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #10

Lazarko

Practice makes perfect
28 ноември 2017
325
1,109
Дечки фрлете некоја понуда за T420 или T520-ka?
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,026
Мислења
837,030
Членови
28,966
Најнов член
dedecds
На врв Дно