• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Купувам термални падови

gOJDO

Epic
23 јануари 2008
9,782
14,643
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Јави се во Нексио, нека ти донесат ако немаат
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

Costigan_Jr

Unstoppable
5 јули 2013
2,848
3,930
Јави се во Нексио, нека ти донесат ако немаат
Ги контактирав, но немаат 0.5мм. Другите две дебелини ги имам веќе, ги купив од нив пред некој месец, но 1мм е премногу.
За носење ќе треба да чекам повеќе одошто да ги нарачам од Ebay, бидејќи ќе чекаат групна нарачка. А за вакво нешто ситно кое е достапно кај било некако не ми се чека како за нарачка на компјутерска компонента :) Грешка нивна е што немаат доволно избор на вакви ситници на лагер...

Еве подобар избор. Taa што ми ја посочи има релативно слаба спроводливост, но за цената е одличен избор. Фала.
 

gOJDO

Epic
23 јануари 2008
9,782
14,643
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Тоа од линкот е само еден пад или повеќе се за таа цена од 3 евра?
 

gOJDO

Epic
23 јануари 2008
9,782
14,643
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Нека бркаат работа
 

krema

Professor
24 јуни 2009
11,532
10,943
youtu.be
Ми се чини дека се квалитетни овие падови, вероватно си ја оправвдуваат цената, швабски се. :)
 

Dimitar77

Gaining Experience
23 август 2017
97
115
Јас искрено го нарачав од ликсурлук, немам користено до сега. Ме интересира дали некој има ставено наместо паста на ЦПУ?
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,552
Мислења
820,378
Членови
28,214
Најнов член
vanadi
На врв Дно