• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Купувам термални падови 0.5мм, 1мм, 1.5мм

  • Ја почнал/а темата
  • #1

blackelf

On your way to fame
14 декември 2013
611
500
Потребни ми се термални падови за Gigabyte Aorus RX 580 8GB.. Проблемот е во тоа што старите падови се извадени и фрлени без да се измерат.
Ако некој менувал за истата графичка па знае која дебелина се ќе ми значи многу. Доколку не ќе ми бидат потребни 10x10 од сите три дебелини.
 

omegaRED

Unstoppable
13 септември 2011
2,394
3,009
Скопје
omegaRED's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5800X & NZXT Kraken X63
Motherboard
ASUS TUF Gaming X570 Plus
Storage
256GB Toshiba XG5, 512GB Samsung PM981, 6TB WD Red + 2TB Toshiba +1TB WD Blue
PSU
CoolerMaster Vanguard V1000
RAM
2 x 8GB GSkill Ripjaws V @ 3600 MHz
Video card
MSI RTX3070 Gaming X Trio
Case
NZXT H710i black/white
Mouse
Logitech G903 Lightspeed
Keyboard
MSI Vigor GK50 low profile
Audio
Logitech X540 & Kingston HyperX Cloud II
Monitor
LG UltraWide 38WN95C-W
OS
Windows 10 x64 Pro
  • Ја почнал/а темата
  • #5

blackelf

On your way to fame
14 декември 2013
611
500
Во Нексио имаат Arctic а веројатно и Thermal Grizzly MinusPad, јави се прашај, 20cm2 беа околу 500 денари +/- мислам.
Имаат само 0.5мм.

На нив термопадовите се под 0.25мм , стави му директ термопаста.
Тоа е за VRAM, но за VRM треба да се 1.5мм но не сум сигурен.
 
Последна промена:
  • Ја почнал/а темата
  • #6

blackelf

On your way to fame
14 декември 2013
611
500
Сеуште во потрага. 0.5мм и 1.5мм.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,976
Мислења
854,078
Членови
29,622
Најнов член
eyeris
На врв Дно