1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Купувам Surround звучници. (Предни 2 имам)

Дискусија во форумот 'Купувам' започната од Tomislav96, 26 ноември 2019.

 1. Tomislav96

  Tomislav96
  On your way to fame

  779
  846
  7 Февруари 2013
  Машко
  Програмер
  Понудете додатни звучници за 5.1,
  Ми требаат задни и централен, а зависи од понудата можда и активен саб.
  Идеални ми беа тие Јамото што се продаваа подолго време овде на форумов али немав прилика и потреба тогаш да земам.
  Појачалото е 5x80, Panasonic SA-HE75 и предните две кули се Jamo FC6000
  Слика од предните од интернет.
  Предност слични во боја и дизајн, али сепак понудете што и да имате.

  Сигурно има некој што не му треба Surround или нема време да гледа слуша па подобро ќе се вклопат кај мене мислам :)
  [​IMG]
   
 2. Глупав

  Глупав
  Gaining Experience

  374
  175
  20 Април 2008
  Машко
  овие (Jamo) се 6 омски мислам...
  нека ме корегира некој
  ама мислам дека според конзистентоност за појачалото
  треба и останатите што ќе ги земеш да ти се 6 омски!??
   
 3. dreamson

  dreamson
  Gaining Experience

  240
  384
  8 ноември 2009
  Ако се одлучиш за активен вуфер, можам да ти понудам Magnat 145 856 тој е моделот на вуферот.
  Зачуван максимално. Овие слики се од интернет, ги поставив да видиш за што се работи.

  magnnn.jpg
  magna.jpg
  magnaa.jpg
   
  На Tomislav96 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Tomislav96

  Tomislav96
  On your way to fame

  779
  846
  7 Февруари 2013
  Машко
  Програмер
  На нив пишува 4-8 омски 100/150вати :/
   
 5. Aleksandar!

  Aleksandar!
  Gaining Experience

  531
  168
  29 Јули 2010
  Што цена му бараш на вуферот ?
  Испратено од SM-A530F преку IT.mk форум апликација
   
 6. dreamson

  dreamson
  Gaining Experience

  240
  384
  8 ноември 2009
  4000 денари
   
 7. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  2,978
  4,215
  28 oктомври 2008
  Не знам дали се снајде со звучници, сепак, ја видов понудава па реков да ја постирам.

  zvucnici.png
   
  На Tomislav96 и shooter им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. optimusdarko
  Одговори:
  19
  Прегледи:
  2,514
 2. Banjifiko
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  833
 3. Lazarko
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  309
 4. dreamson
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  351
Вчитување...

Сподели

Вчитување...