1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Купувам SSD & SO-DIMM DDR3 2/4GB

Дискусија во форумот 'Купувам' започната од Pulse, 10 Јуни 2019.

 1. VerifiedUsers Overlay
  Pulse

  Pulse
  Practice makes perfect

  1,259
  1,282
  26 oктомври 2014
  Машко
  Full Stack Web Developer
  Дајте понуди за ССД и рам за лаптоп.
  Ми донесоа еден лаптоп да „се убрза“ па да почнам од најосновното т.е. друго и не може, колку толку :D
  ССД-то да е мин 120гб, може половно, секако исправно, буџет макс 1500мкд.
  1 плочка Рам 2 или 4гб SO-DIMM DDR3. буџет макс 1000мкд.
  Старата плочка што ја има на лаптопов е оваа
  M471B5773CHS-CH9 | SODIMM | Samsung Module | Semiconductor

  пожелно со статус итно :D
   
  Последна промена: 10 Јуни 2019
 2. VerifiedUsers Overlay
  Pulse

  Pulse
  Practice makes perfect

  1,259
  1,282
  26 oктомври 2014
  Машко
  Full Stack Web Developer
 3. VerifiedUsers Overlay
  Pulse

  Pulse
  Practice makes perfect

  1,259
  1,282
  26 oктомври 2014
  Машко
  Full Stack Web Developer
  купено од @CyberTm
  клуч
   
  На CyberTm му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. edin.ademovic
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  303
 2. damil
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  294
 3. Boldozer
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  220
 4. Boldozer
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  328
 5. Mario.Bog
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  310
Вчитување...

Сподели

Вчитување...