• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Купувам ссд и хдд

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Garfield'

Gaining Experience
18 јануари 2019
298
73
Blisku Berovo
Здраво ит другари.
Понудете ссд од 60гб или 120гб солидно за лаптоп стар и хдд до 100гб сата 3.
 

gOJDO

Epic
23 јануари 2008
9,782
14,644
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Koj laptop?
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

Garfield'

Gaining Experience
18 јануари 2019
298
73
Blisku Berovo
TOSHIBA Laptop A305
Intel Core 2 Duo T4000 ili 5750(ne se sekavam na tocno cpu modelot.
DDR2: 4GB RAM
OS: Windows 7 32 bit professional,laptopceto ke se koristi za youtube i facebook,mnogu sporo se uklucuva posle 3 min.
(osven chrome i office drugo nema na laptopot).
 
Up
dokolku nema 60gb ssd moze 120gb ssd.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

Garfield'

Gaining Experience
18 јануари 2019
298
73
Blisku Berovo
Уп!
Едно земено 60гб,доколку не најдам уште до петок,од гојо ке земам 250гб 2.5 ссд..
 

nashio

Gaining Experience
14 јануари 2011
421
463
Bitola
www.zdravkovski.com
nashio's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 1700 3.8GHz & DeepCool IceWind Pro
Motherboard
B350 Gaming Plus
Storage
256 SSD EVO
PSU
EVGA Bronze 600
RAM
Ripjaws V DDR4-3000 64GB
Video card
Radeon RX 580
Case
DeepCool
Mouse
MX Master
Keyboard
G.SKILL KM570 MX
Audio
Wharfedale Diamond 8.1 Pro Active
Monitor
Dell UP2716D, Dell U2414H
OS
Windows 10

gOJDO

Epic
23 јануари 2008
9,782
14,644
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,570
Мислења
820,687
Членови
28,227
Најнов член
Ivan G
На врв Дно