• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Купувам SSD/HDD Caddy 9.5мм

  • Ја почнал/а темата
  • #1

gocetan

Gaining Experience
6 октомври 2011
187
237
Skopje
Купувам SSD/HDD Caddy 9.5мм ,но мора да биде со flip switch
Се работи за постар лаптоп Асус, ако се нористи "нормално" Caddy без раззлика дали има во него хард диск или нема, лаптопот не се гаси или рестартира. Интернет вика најди си Caddy со TISHRIC-Universal-Aluminum-2nd-HDD-Caddy-12-7mm-SATA-3-0-DVD-Adapter-for-2-5.jpg_q50.jpg switch
 

G4M3R

On your way to fame
26 јуни 2012
783
927
Од Анхоч caddy-aта што имав монтирано по лаптопи на роднини, го имаа тој свич. Но провери да не смениле, гледам вака и на сликата го има.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

gocetan

Gaining Experience
6 октомври 2011
187
237
Skopje
Се јавив во Анхоч, проверија, немаат свич
 

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,472
8,764
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
  • Ја почнал/а темата
  • #5

gocetan

Gaining Experience
6 октомври 2011
187
237
Skopje
Им нагласив за 9.5мм, ја отвориле кутијата и провериле, немало свич. Така ми кажаа.
 

Rukfash

Practice makes perfect
24 јануари 2019
1,477
1,103
Неврленд
Дечки коа сме веќе на темата, за SSD да го користам за гледање филмови на TV, какво точно треба да земам? Сите ли кутии се викаат Caddy?
 

Rukfash

Practice makes perfect
24 јануари 2019
1,477
1,103
Неврленд

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,716
Мислења
849,271
Членови
29,441
Најнов член
Nikii
На врв Дно