• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Купувам Сони Е-mount кит ленс 16-50mm

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Sludge.Factory

Practice makes perfect
7 февруари 2014
912
1,361
Gostivar
Sludge.Factory's setup  
Processor & Cooler
Amd Ryzen 3600
Motherboard
Asus B450 Prime
Storage
WD Blue 1tb + SSD 240 GB
PSU
CM Masterwatt 750
RAM
16 Gb Gskill Sniper X 3600 mhz
Video card
2x Xfx RX 580 8Gb Crossfire X
Case
Nzxt h500i
Mouse
Steelseries Rival 100 Dota 2
Keyboard
Natec Thor 300 TKL
Monitor
Benq Zowie 24"
OS
Windows 10
Ако некој има кит ленс од Сони, за кроп сензор а не ја користи нека ме контактира
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,652
Мислења
822,453
Членови
28,287
Најнов член
Eftim555
На врв Дно