Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Купувам - Socket 370 Pentium 3 Tualatin ready матична

Статус
Затворена за нови мислења.

toshex

the fool
18 септември 2013
6.399
7.983
Мелмак
toshex додаде нов оглас:

Купувам - Socket 370 Pentium 3 Tualatin ready матична - Проценка

Купувам матична за Туалатин пентиум 3 процесор. Примарен критериум - да биде добро зачувана и исправна.

1280px-Intel_Socket_370.JPG


Чипсети кои поддржуваат Туалатин се:

VIA Apollo Pro 266T
VIA Apollo Pro 133T
Intel i815E/EP
SiS 635T
SiS 630ET

Примери за матични со вакви чипсети:

ECS P6S5AT
ASUS TUSL2-C
ABIT VH6T
ABIT ST6
Gigabyte GA-6IEM
QDI Advance 12T
QDI SynactiX 5EP V2.0

Целосна...

Видете го целиот оглас...
 

Nikola100

Unbeatable
30 септември 2019
4.210
4.194
Скопје
hackitfree.github.io
toshex додаде нов оглас:

Купувам - Socket 370 Pentium 3 Tualatin ready матична - ПроценкаВидете го целиот оглас...
Извини вака Тошекс - за ваква картичка - исправна сочувана , интерес ?


Мислам имам и ваква матична исправна со процесор - треба у подрум да видам...
 

Nikola100

Unbeatable
30 септември 2019
4.210
4.194
Скопје
hackitfree.github.io
Извини вака Тошекс - за ваква картичка - исправна сочувана , интерес ?


Мислам имам и ваква матична исправна со процесор - треба у подрум да видам...
Барав сабајлево - не можев да ја најдам :(
Не верувам така да е фрлена а во куќиштето ја нема ..
 

toshex

the fool
18 септември 2013
6.399
7.983
Мелмак
Видете чудно - не добивам нотификации за реплики тука. Морав рачно да се претплатам на надгледувајте ја темата.

Во секој случај фала на репликите, што е тука е и јас така коа барав стар 486 компјутер у подрум последно излезе дека татко ми го фрлил хахах. Се случува стари ствари да мислиме дека ги чуваме ама да им пресудил некој.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.093
Мислења
974.343
Членови
35.396
Најнов член
AceOFspades
На врв Дно