1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Купувам SLI Матична Плоча

Дискусија во форумот 'Купувам' започната од Lazarko, 24 Јануари 2020.

 1. Lazarko

  Lazarko
  Practice makes perfect

  316
  1,031
  28 ноември 2017
  Машко
  Купувам SLI Матична, да се совпаѓа со следниве карактеристики:

  1. Да е добро зачувана
  2. Да биде со чипсет (за Intel socket 775) - nForce 780i или 790i
  3. Ако е AMD да биде со чипсет nForce 780a.

  evga 780i sli.jpg Asus Crosshair II Formula .jpg
   
  b.a, Speedy и на JunkieMKD им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. maci
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  885
 2. CyberTm
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  288
 3. gocetan
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  427
 4. gocetan
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  360
 5. gocetan
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  366
Вчитување...

Сподели

Вчитување...