1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Купувам слаб NUC

Дискусија во форумот 'Купувам' започната од ARMac, 13 Декември 2019.

 1. VerifiedUsers Overlay
  ARMac

  ARMac
  Орган

  6,127
  7,028
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Знам дека едно време некој продаваше, неможам да го најдам огласот. Ми треба денес/утре. Ако не се јави никој ќе го земам brix од анхоч со N3000.

  Може и со рам не е важно. Целерон + адаптер + гигабитна мрежна (мислам дека сите имаат ама ај). Останатото не е важно.

  Важно е 4 усб 3.0 да има само еден не ми врши работа.
   
 2. bxxxn

  bxxxn
  Practice makes perfect

  1,056
  1,172
  11 Март 2011
  Не е баш нук, но блиско со димензии и гигабитен лан

  Nano ITX матична плоча со quadcore процесор и RAM

  BTW. Не сум ти се заблагодарил што пред некој ден ми понуди да ми дадеш лепак за скрин протектор, не успеав да се организирам, фала ти многу. Ќе прошетам денеска до бит-пазар, ако не најдам ќе ти досадувам :)
   
  На toshex му/ѝ се допаѓа ова.
 3. VerifiedUsers Overlay
  ARMac

  ARMac
  Орган

  6,127
  7,028
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Знам на гојдо матичната ама не се уклапа во проектот. Ми треба многу мала коцка со адаптер.

  Ништо здравје за лепакот го искористив на мајка ми телефонот. Имаш на тезгиве на пазариве кај што продаваат маски.
   
  На bxxxn и toshex им се допаѓа ова.
 4. smole

  smole
  Unstoppable

  3,056
  3,482
  18 Април 2007
  Продаден е.

  Јас имам ваков ист, али не е за продавање. На ново во МК нема никаде за жал, а супер направа е.
   
 5. VerifiedUsers Overlay
  ARMac

  ARMac
  Орган

  6,127
  7,028
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  На HardCorec му/ѝ се допаѓа ова.
 6. VerifiedUsers Overlay
  HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,081
  4,476
  4 ноември 2013
  Машко
  Сподели што купи братко (ако не ти е проблем).
   
 7. VerifiedUsers Overlay
  ARMac

  ARMac
  Орган

  6,127
  7,028
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  На borcep и HardCorec им се допаѓа ова.
 8. VerifiedUsers Overlay
  HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,081
  4,476
  4 ноември 2013
  Машко
  Одлично, со здравје да се користи и долго да те служи.
   
  На ARMac му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. bojan_an
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,192
 2. Kapkata
  Одговори:
  20
  Прегледи:
  4,513
 3. DarkEnchanter
  Одговори:
  29
  Прегледи:
  2,665
 4. riki_staff
  Одговори:
  73
  Прегледи:
  7,202
 5. Martinovski
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  372
Вчитување...

Сподели

Вчитување...