• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Купувам серверска меморија 2GB DDR3 ECC Hyunix

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Ron0n

Gaining Experience
18 ноември 2010
114
219
Ron0n's setup  
Processor & Cooler
Core i9 10900K @ 5.3Ghz + Noctua NH-D15
Motherboard
MSI MAG Z490 Tomahawk
Storage
1TB Samsung 970 Pro NVMe + 8TB IronWolf Pro
PSU
Corsair HX1200
RAM
HyperX - 64GB DDR4 (4 x 16)
Video card
ASUS GTX 1080Ti
Mouse
Razer Deathadder
Keyboard
CMStorm TriggerZ - MX Brown
Audio
Razer Nari Wireless Headphones, Altec Lansing 2.1
Monitor
Samsung 27" S27D590, 2xPhillips 22" 225B
Купувам 4 парчиња од следната меморија: HMT325R7BFR8C - H9 T7 AB

Производство на hynix, 2GB по модул, 1RX8, PC3 10600R, ECC серверска меморија за Dell R310

 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,220
16,748
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Не е роа северска туку ECC! Серверска е Registered DDR3 што не е исто со ECC и едната со другата е некомпатибилна.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

Ron0n

Gaining Experience
18 ноември 2010
114
219
Ron0n's setup  
Processor & Cooler
Core i9 10900K @ 5.3Ghz + Noctua NH-D15
Motherboard
MSI MAG Z490 Tomahawk
Storage
1TB Samsung 970 Pro NVMe + 8TB IronWolf Pro
PSU
Corsair HX1200
RAM
HyperX - 64GB DDR4 (4 x 16)
Video card
ASUS GTX 1080Ti
Mouse
Razer Deathadder
Keyboard
CMStorm TriggerZ - MX Brown
Audio
Razer Nari Wireless Headphones, Altec Lansing 2.1
Monitor
Samsung 27" S27D590, 2xPhillips 22" 225B
Не е роа северска туку ECC! Серверска е Registered DDR3 што не е исто со ECC и едната со другата е некомпатибилна.
И оваа би требало да е Registered ECC DDR3 (барем по спецификација). Не знам дали е оригиналната на серверот но би требало да биде...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,029
Мислења
854,796
Членови
29,640
Најнов член
Hellena09
На врв Дно