1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Kupuvam Samsung s10 ili Huawei P30 Pro. Од оператор. плаќам реално

Дискусија во форумот 'Купувам' започната од Ile bocev, 26 Мај 2020.

 1. Ile bocev

  Ile bocev
  Gaining Experience

  274
  202
  15 ноември 2015
  Машко
  Момци пред да одам на Реклама 5 да прашам тука дали има некој да понуди. Бидејќи ми е посигурно

  Телефонот мора да биде од оператор А1 или Телеком, или од мобилара ама неотпакуван.
  Да биде по можност нов или стар до 3 месеци максимум.

  Некој од следниве телефони

  Samsung A71
  Samsung S10
  Huawei P30 pro

  Не е за мене телефонот, туку за девојче и затоа тоа се бара.
  Има ли некој да понуди па да му завршам работа и на него и на мене.
  Ќе го платам по цена која што оди на Реклама 5.
   
 2. draganamon

  draganamon
  Gaining Experience

  384
  489
  24 Јануари 2016
  Машко
  Freelancer
  Ако помага, минатиот четврток прашав во Мобеликс, имаа зачуван S10-ка за 420 евра.
   
 3. Torte Mobile

  Torte Mobile
  Gaining Experience

  261
  261
  17 ноември 2015
  Машко
  S10 има најслаба батерија и е најлош избор од овие
  А71 има послаб хардвер ама погодени се
  П30 про ти е најдобар избор ама најскап од сите три
   
  Speedster, Alek7 и на bxxxn им се допаѓа ова.
 4. VerifiedUsers Overlay
  psyside

  psyside
  Rising Star

  26,948
  27,621
  4 Септември 2008
  Ако е за девојче, а дури и ако не е - S10 е над се друго спомнато. Батеријата си е добра, ако ти се погоди лош примерок тоа е друго, 6H SOT вади просек - има далеку подобар дисплеј, стерео звучки, далеку подобар софтвер, и е комлетен уред за разлика од другите кои се топ во нешто, и ужас во друго.
   
  На Скоти, Speedster, krema и уште 4 други им се допаѓа ова.
 5. Ile bocev

  Ile bocev
  Gaining Experience

  274
  202
  15 ноември 2015
  Машко
  Тоа бара некој од тие 3 модели, али некако највеќе мерак и прави S10.
   
 6. VerifiedUsers Overlay
  psyside

  psyside
  Rising Star

  26,948
  27,621
  4 Септември 2008
  Си знае она добро.
   
  На olikomerc и Ile bocev им се допаѓа ова.
 7. Ile bocev

  Ile bocev
  Gaining Experience

  274
  202
  15 ноември 2015
  Машко
  Тоа бара она. Некој од тие 3 телефони. Знам дека не се совршени и дека можеби има и подобар избор, ама тоа си бара и несмеам да се бунам.
  Цел е да најдеме само некој кој земал од оператор или го користел месец, два и не му треба, а притоа да има гаранција.
  Гледам има на реклама 5 понуди ама имаме фора сеуште до утре, па ако не направиме зделка со некој од овде ќе се оди на Реклама 5 тогаш.
   
 8. Ile bocev

  Ile bocev
  Gaining Experience

  274
  202
  15 ноември 2015
  Машко
  Луѓе ќе ве замолам само тие што нудите да ми пишете кој од моделите можете да го земете и кога?
  Ова го кажувам дека гледам некои членови пишале кој телефон можат да го земат, ама не кажале кога.
  Некои пишале дека имаат буџет ама не пишале кој можат модел да го земат

  ПИшете ми кој можете да го земете и кога?
  и телефон оставете, за да се искоординираме за полесно.

  Цел ми е да завршам работата без да се замарам многу.
  Така да најдобро оставајте телефон вие што имате понуда.
   
  Последна промена: 28 Мај 2020
 9. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,633
  1,242
  2 Јануари 2012
  Еве го дома ми е, 3 едвај ги вади.
   
 10. VerifiedUsers Overlay
  psyside

  psyside
  Rising Star

  26,948
  27,621
  4 Септември 2008
  Постирај скриншот од сигналот.
   
  На draganamon му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Ile bocev

  Ile bocev
  Gaining Experience

  274
  202
  15 ноември 2015
  Машко
  Купенo нaдвoр oд фoрум samsung s10
  Сегa се бaрa исклучивo нoв или мaлку кoристен А71
   
Слични теми
 1. paraglajder
  Одговори:
  92
  Прегледи:
  9,400
 2. l1d0v1c
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  298
Вчитување...

Сподели

Вчитување...