1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Купувам Ryzen

Дискусија во форумот 'Купувам' започната од Uber-, 6 Септември 2019.

 1. Uber-

  Uber-
  Gaining Experience

  147
  133
  23 Август 2017
  Машко
  Занаетчија
  Имам потреба од Ryzen 3 1200ка или 2200G понуди во пп.
   
 2. Uber-

  Uber-
  Gaining Experience

  147
  133
  23 Август 2017
  Машко
  Занаетчија
 3. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,644
  1,075
  28 ноември 2015
  Машко
 4. Uber-

  Uber-
  Gaining Experience

  147
  133
  23 Август 2017
  Машко
  Занаетчија
 5. Deksa

  Deksa
  Gaining Experience

  396
  267
  9 Февруари 2012
  Машко
 6. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,644
  1,075
  28 ноември 2015
  Машко
  Techyescity познат YouTube канал.
   
  На Deksa му/ѝ се допаѓа ова.
 7. itstheigyg

  itstheigyg
  Gaining Experience

  341
  290
  21 Мај 2017
  Машко
  Јас имам нарачувано, до сега не сум имал никаков проблем и на сите бенчмарци се во граници на нормала и подобри.
   
  На Deksa му/ѝ се допаѓа ова.
 8. VerifiedUsers Overlay
  krema

  krema
  Professor

  10,007
  9,644
  24 Јуни 2009
  Машко
  Нема фалшиви процесори на Али, најчесто се нудат used процесори но сепак исправни и проверени од страна на продавачот.
  Инаку премногу е скап производствениот процес на cpu за да некој китаец прави реплики.
   
  На Uber- и Deksa им се допаѓа ова.
 9. VerifiedUsers Overlay
  ARMac

  ARMac
  Орган

  6,193
  7,107
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Па да де, АМД е реплика на Интел. :innocent::innocent::innocent:
   
Слични теми
 1. rippermkd
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  1,660
 2. shifty
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  781
 3. rippermkd
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  298
 4. Boldozer
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  345
 5. Мино Андревски
  Одговори:
  78
  Прегледи:
  10,428
Вчитување...

Сподели

Вчитување...