1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Kupuvam Ryzen 6+ core

Дискусија во форумот 'Купувам' започната од windows8, 15 Септември 2019.

 1. windows8

  windows8
  On your way to fame

  769
  992
  12 Февруари 2012
  Машко
  Дајте понуди ако има некој за продавање 6+core Ryzen процесор, во игра се сите 3 генерации во зависност од цената.
  Може и замена за r3 1200 комплет со гаранција
   
 2. windows8

  windows8
  On your way to fame

  769
  992
  12 Февруари 2012
  Машко
 3. windows8

  windows8
  On your way to fame

  769
  992
  12 Февруари 2012
  Машко
 4. windows8

  windows8
  On your way to fame

  769
  992
  12 Февруари 2012
  Машко
  Купив, од Anhoch R5 2600 ми дадоа и попуст зашто редовен муштерија:inlove:
  MB MSI b350pc mate последниот биос го инсталирав работи супер, само сум разочаран од кулерот, ист е како кај R3 1200 за тој процесор е добар ама не и за R5 2600.
  На 4Ghz оптеретен за кратко крева 80+ што значи дека ќе ми треба и кулер така да модератор може да ја прекрсти темава во купувам кулер AM4, или ако не бива клуч па ќе отворам нова тема.
   
 5. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,479
  1,965
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  Зависи за што ќе го користиш, јас не би го оверклокувал, 3.9 крева на 2-4 јадра без проблем самиот.

  Кулерот што доаѓа со овој е катастрофа пошто е стелт моделот а не спајр. Но и не му треба којзнае какво ладење ако не го клокаш а за сите јадра на 4Гхз ќе треба квалитетен кулер од 2500-3000 денари, јас пример го ладам со MSI Frozr L ...
   
Слични теми
 1. rippermkd
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  1,751
 2. zipi123
  Одговори:
  14
  Прегледи:
  1,406
 3. zipi123
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  483
 4. Mao
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  392
 5. Мино Андревски
  Одговори:
  78
  Прегледи:
  11,605
Вчитување...

Сподели

Вчитување...