Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Купувам RYZEN 5 3600X , 5600 или 5600X

Статус
Затворена за нови мислења.

goce03

Unstoppable
20 јануари 2015
1.565
3.154
Skopje
goce03's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-10500
Motherboard
ASUS PRIME B460M-A
Storage
SSD Kingston NVMe A2000 1TB /HDD Toshiba P300 2 TB
PSU
Cooler Master MWE 600W White
RAM
2x8 DDR4 Kingston HyperX Predator
Video card
INNO3D RTX 2060 SUPER
Case
CoolerMaster Case K350
Monitor
HP EliteDisplay e232
OS
Win 10
Последна промена:

Nikola100

Unbeatable
30 септември 2019
4.215
4.198
Скопје
hackitfree.github.io

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10.821
17.578
Skopje
www.insomnia.mk
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&&&&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Motherboard
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&#BGP5555PGBB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Storage
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@#G5YY5PB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
PSU
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&GY!^:~7JJJJ??77777??JJY5PGB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
RAM
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@#5!: ..:^~~!7??JYYYYJJJJJJYYPG#&@@@@@@@@@@@@@@@@@
Video card
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&5!. .^!?YPB&&@@@@@@@@@#B#@@@@@@@@@@&&&@@@@@@@@@@@@@@@@@
Case
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&P7. :?5G#@@@@@&BGB@@@@@@@@PPP&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Mouse
@@@@@@@@@@@@@@@@@G7:.~. ^5@@@@@@@@&P5P#@@@@@@BPPG@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Keyboard
@@@@@@@@@@@@#&@@@@@@@@@@@@@@&BY7~^^!7YPGBBB#&&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Audio
@@@@@@@@@@@@@@#Y~~JG&@#Y^ .7G&@@@@@#PPPGB#BBP5PG&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Monitor
@@@@@@@@@@@@&PJ5#@@@@@@@@BY~. :75B&@@@&BGPPPPGB&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Море, море барање....До сега мислам дека да бараше и 8600X ќе најдеше некој инжинерски примерок...
 

DeJaVu

Practice makes perfect
21 ноември 2010
992
1.275
Скопје
Ако не си видел, имаш на CU Ryzen 5600G и 5600 за 136/138 евра.

Не е како таа од жирафа што ја чекаш, али пак добра цена искача. Искомбинирај со уште некој производ ради шипингот, и заврши ја више сагава :).
 

Nikola100

Unbeatable
30 септември 2019
4.215
4.198
Скопје
hackitfree.github.io
Ако не си видел, имаш на CU Ryzen 5600G и 5600 за 136/138 евра.

Не е како таа од жирафа што ја чекаш, али пак добра цена искача. Искомбинирај со уште некој производ ради шипингот, и заврши ја више сагава :).
Де бе па вие - „сага„ - два месеци нема како огласив :)
Да 200е до дома испаѓа - да имав толку ќе порачав - се надевав на жирафа пак да има за 9200 ама...:(
 

DeJaVu

Practice makes perfect
21 ноември 2010
992
1.275
Скопје
Де бе па вие - „сага„ - два месеци нема како огласив :)
Да 200е до дома испаѓа - да имав толку ќе порачав - се надевав на жирафа пак да има за 9200 ама...:(
Абе ради тебе ми е , да го тргнеш више тоа гајле од глава хехе.
Незнам како ти излегле 200 евра? По моја рачуница околу 165 евра искача.
138.15 + 19.4 шипинг = 157.55 + 5% ддв = 165.4 евра. Среден курс 61.5 = 10172 денари. Комбинирај со втор производ ради шипингот, и одбиј уште 500-600 ден. од цената = 9500-9600 ден. за рајзенот.
Плати со Амазон пеј да не ти зимаат провизија за уплатата.
Имам амазон акаунт со врзана картица на него, така да не би требало да ти е проблем и ти да си го направиш тоа. Не сум нарачувал сеуште од CU, али би требало да функционира таа опција со амазон пеј. Или пробал некој и неможе?

Едит: А ваљда се дешава и од CU да пројде нешто без да го задржат на царина? Поготово пошто е мало пакување. Така да може и без да комбинираш со друг производ пак околу 9600 да искочи ако имаш среќа и не ти наплатат ддв.
 
Последна промена:

Nikola100

Unbeatable
30 септември 2019
4.215
4.198
Скопје
hackitfree.github.io
Абе ради тебе ми е , да го тргнеш више тоа гајле од глава хехе.
Незнам како ти излегле 200 евра? По моја рачуница околу 165 евра искача.
138.15 + 19.4 шипинг = 157.55 + 5% ддв = 165.4 евра. Среден курс 61.5 = 10172 денари. Комбинирај со втор производ ради шипингот, и одбиј уште 500-600 ден. од цената = 9500-9600 ден. за рајзенот.
Плати со Амазон пеј да не ти зимаат провизија за уплатата.
Имам амазон акаунт со врзана картица на него, така да не би требало да ти е проблем и ти да си го направиш тоа. Не сум нарачувал сеуште од CU, али би требало да функционира таа опција со амазон пеј. Или пробал некој и неможе?

Едит: А ваљда се дешава и од CU да пројде нешто без да го задржат на царина? Поготово пошто е мало пакување. Така да може и без да комбинираш со друг производ пак околу 9600 да искочи ако имаш среќа и не ти наплатат ддв.
Јас грешно сум пресметал - дека кога порачав картица за 500е испадна ддв 2000ден па автоматски тие ги додадов во пресметката . Има уште 9е за преку кредитна плаќање ама добро тоа не е проблем.
Ајде да се спремам добро :giggle: па ќе гледам кај и да е за недела дена да порачам (y)
 

DeJaVu

Practice makes perfect
21 ноември 2010
992
1.275
Скопје
Добро е, те решивме :).

Има уште 9е за преку кредитна плаќање ама добро тоа не е проблем.
Отварај Амазон акаунт и брцни ја картицата таму, зашто да им ги даваш 500 ден. безвезе. 10 минути работа.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.122
Мислења
975.008
Членови
35.427
Најнов член
bojan.janicevic
На врв Дно