• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Купувам ригови RX580 4G SAPHIRE

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Speedster

Gaining Experience
1 јануари 2016
428
448
Speedster's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 9 3900X 12-Core Processor
Motherboard
ASRock X570 Taichi
Storage
Samsung SSD 970 EVO Plus 500GB
PSU
HX Series™ HX1000 — 1000 Watt 80 PLUS® PLATINUM
RAM
G.Skill 8192 MB (DDR4-2137) - XMP 2.0 - P/N: F4-3600C18-8GTZN X 2
Video card
NVIDIA GeForce RTX 2070 SUPER
Case
be quiet! Pure Base 500 Mid-Tower Case
Mouse
COOLER MASTER Sentinel III
Monitor
MSI MAG272CQR (MSI3CA6)
OS
Windows 10 Pro
Купувам ригови RX580 4G SAPHIRE НИТРО +
Плакам до 600 еур .

повеке инфо у пп
или
071 888 881 Мартин
 

Pane24

Unbeatable
31 октомври 2012
4,960
4,415
Ethermine
www.facebook.com
Имам неколку такви со по 6 карти.
По цена од 1200е еден.
Користени одприлика 1 година.
Screenshot_215.png

Вадат на рејвен по 500е месечно.
П.С Продадени се сите.
 
Последна промена:
  • Ја почнал/а темата
  • #3

Speedster

Gaining Experience
1 јануари 2016
428
448
Speedster's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 9 3900X 12-Core Processor
Motherboard
ASRock X570 Taichi
Storage
Samsung SSD 970 EVO Plus 500GB
PSU
HX Series™ HX1000 — 1000 Watt 80 PLUS® PLATINUM
RAM
G.Skill 8192 MB (DDR4-2137) - XMP 2.0 - P/N: F4-3600C18-8GTZN X 2
Video card
NVIDIA GeForce RTX 2070 SUPER
Case
be quiet! Pure Base 500 Mid-Tower Case
Mouse
COOLER MASTER Sentinel III
Monitor
MSI MAG272CQR (MSI3CA6)
OS
Windows 10 Pro
Ako ne se snajdam denes utre ke ti pisam pp . Da zemam 1 rig .
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

Speedster

Gaining Experience
1 јануари 2016
428
448
Speedster's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 9 3900X 12-Core Processor
Motherboard
ASRock X570 Taichi
Storage
Samsung SSD 970 EVO Plus 500GB
PSU
HX Series™ HX1000 — 1000 Watt 80 PLUS® PLATINUM
RAM
G.Skill 8192 MB (DDR4-2137) - XMP 2.0 - P/N: F4-3600C18-8GTZN X 2
Video card
NVIDIA GeForce RTX 2070 SUPER
Case
be quiet! Pure Base 500 Mid-Tower Case
Mouse
COOLER MASTER Sentinel III
Monitor
MSI MAG272CQR (MSI3CA6)
OS
Windows 10 Pro
Купувам ригови SAPPHIRE RX 580 4GB

плакам до 1400 еур .

или само картички RX 580 4 GB
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,727
Мислења
849,549
Членови
29,448
Најнов член
Whale332
На врв Дно