1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Купувам RGB LED лента

Дискусија во форумот 'Купувам' започната од G4M3R, 21 Февруари 2020.

 1. G4M3R

  G4M3R
  On your way to fame

  619
  608
  26 Јуни 2012
  Машко
  Ми треба најкласична RGB лента, како од целосните сетови со контролер и далечинско.
  Доколку на некој му останало барем 1.5м парче би му ја купил, да не чекам месец дена од ebay.

  Ако некој има, да средиме уште викендов би било топ :).
   
 2. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unbeatable

  4,654
  4,104
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Мислам има нови по дуќаните и низ тезгите доколку си од Ск .
  Барај по зелено пазарче или битпазар.
   
  На Deksa и G4M3R им се допаѓа ова.
 3. VerifiedUsers Overlay
  skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,168
  3,289
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Цела пластичарска улица е со котори. До Универзална сала имаш. Хубо Маркет. На 100 места.
   
  На damil и G4M3R им се допаѓа ова.
 4. Антониј.К

  Антониј.К
  Gaining Experience

  724
  475
  28 ноември 2014
  Машко
  Вечити студент
  Прашање до корисникот погоре, дали најде ЛЕД лента? Сакам и јас да земам, па да ми препорачаш. Веројатно би ми требало 1-1,5м за монитор. Со тоа што, да можам да ја контролирам нормално и би било добро да можам на USB на компјутер да ја уклучам
   
 5. undergrounde

  undergrounde
  Gaining Experience

  436
  341
  11 Декември 2009
  Има во yusk баш за таа намена
   
 6. G4M3R

  G4M3R
  On your way to fame

  619
  608
  26 Јуни 2012
  Машко
  За оригиналниот проект што ми требаше, нарачав од ebay... Но, ми кажаа дека треба да има во електрометал и најдов плус во нивниот каталог. Би ти препорачал да се јавиш кај нив да видиш дали им се овие 5м фиксно или сечат на метро.
  upload_2020-4-9_18-32-44.png

  https://elektrometal.com.mk/files/EMKatalogMart2020s.pdf
   
  На Антониј.К му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Антониј.К

  Антониј.К
  Gaining Experience

  724
  475
  28 ноември 2014
  Машко
  Вечити студент
  Супер, ти благодарам!


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   

Сподели

Вчитување...