• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Купувам Ретро/Постари играчки конзоли, игрици и стари компјутери

  • Ја почнал/а темата
  • #1

toshex

Unbeatable
18 септември 2013
4,931
5,332
Мелмак
Купувам постари/ретро играчки конзоли (Nintendo, Sega...) и игрици за нив, како и одредени стари компјутери (IBM, Commodore, итн. и CRT монитори за истите).

Доколку имате нешто такво во подрум/на таван и не ви треба пишете ми порака и можеби ќе сум заинтересиран и ќе се договориме.
 
Последна промена:
  • Ми се допаѓа
Реакции: b.a

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,396
10,457
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
Сакаш ZX Spectrum 48 исправен?
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

toshex

Unbeatable
18 септември 2013
4,931
5,332
Мелмак
Купувам постари/ретро играчки конзоли (Nintendo, Sega...) и игрици за нив, како и одредени стари компјутери (IBM, Commodore, итн. и CRT монитори за истите).

Доколку имате нешто такво во подрум/на таван и не ви треба пишете ми порака и можеби ќе сум заинтересиран и ќе се договориме.

(bump)
 

architect

Unstoppable
27 ноември 2008
2,067
2,566
Скопје
architect's setup  
Processor & Cooler
i7 9700k Coffe Lake / NZXT Kraken x62
Motherboard
ASRock Z390 Pro4
Storage
SSD Samsung M.2 970 EVO 250 GB / 850 EVO 250 GB / WD EZEX 1TB
PSU
Corsair HX750i 80 Plus Platinum
RAM
G.SKILL TRIDENT Z RGB 2x 8GB ddr4 3000 mhz
Video card
Asus Rog Strix Gaming RТX 2060 OC 6GB
Case
NZXT H500i black/red
Mouse
Logitech G502 RGB
Keyboard
Cooler Master
Audio
Logitech x 530 / asus echelon navy
Monitor
LG 27GL850-B
OS
Windows 10 x64
@toshex си пробал да нарачуваш нешто од горенаведеното од e-bay ?
 

triki123

Баниран/a
4 мај 2019
85
65
Дечки мала помош :) Му го понудув компјутеров на тоше у инбокс ама мене реално проблем ми е оформување на цена. На ebay има за 110 евра без дата рекордерот, једина маана е што не можам оргиналниот адаптер да му го најдам, го тестирав со универзален адаптер за лаптоп и работи, сите копчиња функционираат само се случуваат мали прекини на влезот за адаптер ама тоа е мала интервенција. Ми треба проценка колку е фер цена, со оглед дека е редок примерок во мк, има некоја сентиментална вредност пошто ми е прв компјутер што сум го имал... Знам дека нема колекционерски цени кај нас за вакви работи ама ете да не го дадам па да ми е криво после :)
124758080_3812142898850050_912204417918602040_n.jpg
 
  • Ја почнал/а темата
  • #10

toshex

Unbeatable
18 септември 2013
4,931
5,332
Мелмак
up: Купувам постари/ретро играчки конзоли (Nintendo, Sega...) и игрици за нив, како и одредени стари компјутери (IBM, Commodore, итн. и CRT монитори за истите).

Доколку имате нешто такво во подрум/на таван и не ви треба пишете ми порака и можеби ќе сум заинтересиран и ќе се договориме.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,736
Мислења
831,560
Членови
28,727
Најнов член
Davorsuker1
На врв Дно