Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

купувам ранец

Статус
Затворена за нови мислења.

Miki98

Gaining Experience
13 јануари 2021
521
306
Macedonia Pehchevo [2326]
www.balkan77.com

Metuzalem

Tootle Puffer
28 ноември 2010
7.400
13.283
1000 Скопје
Metuzalem's setup  
Processor & Cooler
i7-2600K @4,6 GHz, Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V/GEN3
Storage
Samsung 840 Pro 256 Gb SSD, Samsung Spinpoint F3 1 Tb
PSU
CM 600W Silent Pro Gold
RAM
Kingston @1866
Video card
Radeon HD 7750
Case
HAF 912 Plus
Mouse
ASUS ROG GX950
Keyboard
Filco Majestouch-2, Logitech G710+
Audio
Realtek ALC892
Monitor
Viewsonic VX2753MH-LED
OS
WinServer2003, Win7 x64
Мислам дека тоа е SwissGear (не дека се разбирам). Но тоа е зборче што треба да го бараш.

Видено на пример во оваа стара тема, провери дали некои линкови од таму сè уште работат.

И во Анхоч има нешто, но нема таков.
 

Enquito

Practice makes perfect
8 август 2017
2.245
1.431
Miki98 додаде нов оглас:

купувам ранец - ПроценкаВидете го целиот оглас...
 

Sonic.01

On your way to fame
5 јули 2016
209
629
Анхоч имаа вакви ранци, мислам дека овој модел веќе не го продаваат ама најблизок до тоа е овој. Евентуално нешто поевтин предлог е овој.
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
9.396
14.612
Дали беше а Аеродром во Виена или во Брисел, има продавница за SwissGear специјализирана, ако те носи пат натаму, или ако ти се чека да ти го донесам во Декември или ЈаГуар, под услов да е актуелен модел сеуште.
 

Nikola100

Unbeatable
30 септември 2019
4.210
4.194
Скопје
hackitfree.github.io
Зошто ЛајнусТекТипс ранец ? Дека ИТ форум ?
Кај ти текна бе ...:ROFLMAO:
 

Miki98

Gaining Experience
13 јануари 2021
521
306
Macedonia Pehchevo [2326]
www.balkan77.com
Дали беше а Аеродром во Виена или во Брисел, има продавница за SwissGear специјализирана, ако те носи пат натаму, или ако ти се чека да ти го донесам во Декември или ЈаГуар, под услов да е актуелен модел сеуште.
можам да почекам до декември,не е некој проблем,ако го најдеш истиот ранец ти оставам одма кеш преку трансакциска.
Најдов нешто слично на AliExpress,но колку е сигурно дека е исти
MKD 1,909.72 62%OFF | Crossten Durable 17 Inch Laptop Backpack,45L Travel Bag,College Bookbag,USB Charging Port,Water Resistant,Swiss-Multifunctional
 

NecrotoX

Undead
4 март 2013
5.303
6.423
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 980 Pro 1TB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
32GB Kingston FURY Beast DDR4 @ 3200 MHz
Video card
EVGA GeForce RTX 3060 XC GAMING 12GB
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Razer Basilisk V3
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2518D 25" + Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro
OS
Windows 11 Home
можам да почекам до декември,не е некој проблем,ако го најдеш истиот ранец ти оставам одма кеш преку трансакциска.
Најдов нешто слично на AliExpress,но колку е сигурно дека е исти
MKD 1,909.72 62%OFF | Crossten Durable 17 Inch Laptop Backpack,45L Travel Bag,College Bookbag,USB Charging Port,Water Resistant,Swiss-Multifunctional
Според рецензиите и сликите што ги оставаат изгледа прилично исто и делува квалитетно, а и скоро сите петка рејтинг даваат. Само испораката малку скапа, 1600 денари.
 

kolesk

On your way to fame
6 февруари 2016
438
578
5,500... Уат из мач, ит из мач.
-Поранешен премиер.


Не знам дали стрикно барап швајцарец, но разгледај ги targus моделите во анхол. Тие се пери-дери.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.082
Мислења
974.214
Членови
35.390
Најнов член
lefkova.e
На врв Дно