• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Купувам RAM SODIMM

  • Ја почнал/а темата
  • #6

Martin Arsov

Gaining Experience
17 октомври 2016
173
110
Фала на сите за понудите,купено е 8Gb 2400mhz, бидејќи залемениот Рам е 2400mhz и мислам дека би немало придобивка од појак Рам.
 

draganamon

On your way to fame
24 јануари 2016
444
589
Skopje
draganamon's setup  
Processor & Cooler
i7-6700HQ
Storage
250 SSD & 1TB HDD
RAM
16gb DDR4
Mouse
Logitech G9
Keyboard
Logitech G Pro
Audio
Logitech G51 5.1 & Creative Sound Blaster X-Fi 5.1
Monitor
Dell U2419H
OS
Windows 10
Фала на сите за понудите,купено е 8Gb 2400mhz, бидејќи залемениот Рам е 2400mhz и мислам дека би немало придобивка од појак Рам.
Ако не е проблем да прашам, од кај зема рам ?
 
  • Ја почнал/а темата
  • #8

Martin Arsov

Gaining Experience
17 октомври 2016
173
110
Ако не е проблем да прашам, од кај зема рам ?
Од локален техничар/сервисер поради две причини.
1.Не сум од Скопје,ми требаше рам најбрзо што може,а оваа недела нема да одам во Скопје.
2.Цените што ми ги понуди тој беа 100/150ден+ од цените што ми ги членовите на форумов.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,128
Мислења
838,952
Членови
29,038
Најнов член
Aspasija42
На врв Дно