• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Купувам RAM, Напојување и куќиште

  • Ја почнал/а темата
  • #1

goce03

Practice makes perfect
20 јануари 2015
1,050
1,830
Skopje
goce03's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-10500
Motherboard
Gigabyte H81M-DS2
Storage
SSD Kingston NVMe A2000 1TB /HDD Toshiba P300 2 TB
PSU
Cooler Master MWE 600W White
RAM
2x8 DDR4 Kingston HyperX Predator
Case
CoolerMaster Case K350
Monitor
Philips 226V4LAB
OS
Win 7 64 bit
1. RAM 2x8 DDR4 од 2666 mhz до 3200 mhz
2. PSU од 500 w до 650 w, 80+
3. Пространо куќиште

Гаранција пожелна, не е задолжителна само за PSU за другото не е потребна.
Локација Скопје
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,009
Мислења
854,585
Членови
29,639
Најнов член
Ivica_regan
На врв Дно