1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Купувам Рам ддр3 и ССД дискови

Дискусија во форумот 'Купувам' започната од viksa86, 9 Февруари 2017.

 1. viksa86

  viksa86
  On your way to fame

  838
  816
  22 Април 2011
  Машко
  Купувам Рам ддр3 4гб модули и ССД дискови од 120гб.
  Треба поголема количина единствен фактор е цената.
  Понуди тука или ПП
   
  На bobang123 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. damil

  damil
  On your way to fame

  765
  812
  2 Јануари 2015
  Машко
  Нови или стари ?
   
 3. viksa86

  viksa86
  On your way to fame

  838
  816
  22 Април 2011
  Машко
  Стари :)
   
 4. viksa86

  viksa86
  On your way to fame

  838
  816
  22 Април 2011
  Машко
 5. viksa86

  viksa86
  On your way to fame

  838
  816
  22 Април 2011
  Машко
  Рам мемории купени.
  Фалат уште 120 ссд дискови и Процесори Intel Celeron 1820/1840 или слично на 1050 сокет.
   
 6. vladealfagv

  vladealfagv
  Gaining Experience

  104
  92
  31 Јануари 2016
  Машко
  Apple Certified Mac Technician at iSTYLE Macedonia
  Steam:
  vladealfagv
 7. viksa86

  viksa86
  On your way to fame

  838
  816
  22 Април 2011
  Машко
  Рам мемории купени.
  Фалат уште 120 ссд дискови и Процесори Intel Celeron 1820/1840 или слично на 1050 сокет.
   
 8. viksa86

  viksa86
  On your way to fame

  838
  816
  22 Април 2011
  Машко
  Фалат уште 120 ссд дискови и Процесори Intel Celeron 1820/1840.
   
 9. viksa86

  viksa86
  On your way to fame

  838
  816
  22 Април 2011
  Машко
  БУМП!
  Барам да купм:
  2 x ssd 120gb
  15 x 4gb ddr3 ram
  15 x Celeron G1840/1820
  Гаранција не е битна, битно е да се исправни и да бидат поевтини од продавница секако.
   
 10. NERD.

  NERD.
  Gaining Experience

  1,377
  344
  19 Април 2010
  Машко

  Процесорите (1840) и рам мемориите ги има во Анхоч. Побарај си цена. :)
   
 11. viksa86

  viksa86
  On your way to fame

  838
  816
  22 Април 2011
  Машко
  :)
  Но прво би прашал да не има некој дома, не е проблем да се земат од Амако но зашто ако некој му стои дома а сака да направи upgrade.
   
  На Marko1234 и damil им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. Gucci
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  463
Вчитување...

Сподели

Вчитување...