1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Купувам рам ддр3 4гб

Дискусија во форумот 'Купувам' започната од cele_x, 15 ноември 2018.

 1. VerifiedUsers Overlay
  cele_x

  cele_x
  Gaining Experience

  343
  473
  2 Септември 2012
  Машко
  Ми треба рам меморија ддр3 4гб модул на 1333мхз (десктоп).
  Не е битна гаранција, понудете во пп.
   
 2. VerifiedUsers Overlay
  cele_x

  cele_x
  Gaining Experience

  343
  473
  2 Септември 2012
  Машко
  Некој да понуди рам 4гб исклучиво 1333 мхз?
   
 3. VerifiedUsers Overlay
  cele_x

  cele_x
  Gaining Experience

  343
  473
  2 Септември 2012
  Машко
  Ај што никој нема да понуди, барем некој да каже во некоја продавница кај нас може ли да најдам, ако воопшто држат 1333 ки?
   
 4. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,705
  1,110
  28 ноември 2015
  Машко
 5. Mario.Bog

  Mario.Bog
  On your way to fame

  960
  502
  15 Декември 2013
  Машко
  Od Aliexpress naracaj si ako ne ti se brza, ne se skapi :)
   
 6. eX3v1l

  eX3v1l
  On your way to fame

  1,115
  681
  2 Мај 2011
  Земи си и 1600, сам ке се намали на 1333 ако е тоа некаков лимит.
   
 7. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,456
  3,824
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Ако е постара плоча или амд плоча не подига а камоли да намале.
   
  На Mario.Bog му/ѝ се допаѓа ова.
 8. VerifiedUsers Overlay
  cele_x

  cele_x
  Gaining Experience

  343
  473
  2 Септември 2012
  Машко
  Испробано е се, единствено работи на 1333мхз со двострани чипови. Работата е некој ако има за продавање или во продавнициве овде некаде ако може да се најде, да не порачувам од еbay. Марфиев закон упм... Којзнае колку ми поминале низ рака за сега кога итно ми треба да неможам да најдам:confused:
   
  Последна промена: 22 ноември 2018
Слични теми
 1. Gucci
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  448
 2. viksa86
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  1,256
 3. barneymk
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  379
Вчитување...

Сподели

Вчитување...