1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Купувам рам 4GB DDR3 1333MHz

Дискусија во форумот 'Купувам' започната од creator, 14 Февруари 2017.

 1. creator

  creator
  Gaining Experience

  89
  67
  26 Јануари 2009
  Купувам DDR3 4GB на 1333MHz за десктоп. Понуди тука или на ПП.
   
 2. creator

  creator
  Gaining Experience

  89
  67
  26 Јануари 2009
  Зар никој нема на 1333MHz?
   
 3. VerifiedUsers Overlay
  STEFF

  STEFF
  Unstoppable

  1,439
  2,195
  4 Јули 2013
  Може и на 1600 да биде, па ќе ја намали на 1333MHz. Членот Necromancer продава, контактирај го.
   
  На creator му/ѝ се допаѓа ова.
 4. VerifiedUsers Overlay
  borcep

  borcep
  Practice makes perfect

  802
  1,316
  12 Септември 2013
  Машко
  Бара дуал ранк членот за 775.
   
  На creator и STEFF им се допаѓа ова.
 5. VerifiedUsers Overlay
  Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,181
  3,520
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
  IMG_20170217_122617.jpg

  Одговара ова?

  Ако да, пиши ми пп.
   
  На creator му/ѝ се допаѓа ова.
 6. creator

  creator
  Gaining Experience

  89
  67
  26 Јануари 2009
  Може lock, купени 2x4GB Transcend DDR3 на 1333MHz
   
Слични теми
 1. null_ptr
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  408
Вчитување...

Сподели

Вчитување...