1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Купувам PWM Y-Splitter со 4 пина (за Case Fans)

Дискусија во форумот 'Купувам' започната од TheMarshal, 23 Август 2019.

 1. TheMarshal

  TheMarshal
  Gaining Experience

  195
  256
  3 Јануари 2019
  Машко
  Купувам PMW Y-Splitter за header со 4 пина како на сликава. Ако некој од вас продава нешто вакво, пишете ми во ПП.

  Или ако знаете кај да најдам по локалниве продавници (побарав Logging и JVsnet немаа).


  61a+q+kUKOL._SL1500_.jpg
   
 2. TheMarshal

  TheMarshal
  Gaining Experience

  195
  256
  3 Јануари 2019
  Машко
  Дечки ми стигна сплитеров.

  Ме интересира дали да го поврзам на џекчето што е за "Fan Extension" или да го поврзам дирекнтно на "Chassis Fan" хедерот?
   
Слични теми
 1. gagmkd
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  480
 2. petre.dimov
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  545
 3. Banjifiko
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  223
 4. sp1on
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  254
 5. dekomote
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  546
Вчитување...

Сподели

Вчитување...