• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Купувам PSP или Вита

  • Ја почнал/а темата
  • #1

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,185
8,390
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Да е во одлична состојба, доколку е PSP да има мемори стик над 4гб.

Доколку е вита да можат игри од псп да се играат или да може да се хакне.

Добро сочувана вита има предност. Хаковите сам ќе ги средам, не мора да се хакнати.
 
Последна промена:
  • Ја почнал/а темата
  • #2

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,185
8,390
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Купено Вита од @HardCorec мирна глава барем до второ полугодие. Скокање радување и види види ова ќе има 2-3 дена сигурно :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,736
Мислења
831,581
Членови
28,727
Најнов член
Davorsuker1
На врв Дно