• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Купувам процесор 6та или 7ма генерација, G Серија или I3

  • Ја почнал/а темата
  • #1

no_retreat

Gaining Experience
22 јануари 2011
88
59
Ми треба процесор за матична MSI Z270 tomahawk, барам budget процесор од серијата I3 или G серија,
битно е да работи, перформансот воопшто не ме засега.

Доколку имате за продавање ве молам контактирајте ме.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,009
Мислења
854,585
Членови
29,637
Најнов член
petarS10
На врв Дно