1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Купувам постари оргинални игри за PC

Дискусија во форумот 'Купувам' започната од Lazarko, 12 Јули 2019.

 1. Lazarko

  Lazarko
  On your way to fame

  269
  885
  28 ноември 2017
  Машко
  Купувам, BIG box игри (во голема кутија) за PC и тоа било кој од следниве наслови, доколку се во добра состојба:

  Baldur`s Gate I / II
  Planescape Torment
  Arcanum
  Vampire Bloodlines
  Diablo I / II
  Nox
  Fallout I / II
  Gothic I / II
  Star Wars Igri do 2003-та година - Jedi Knight / Dark Forces / X-Wing
  Сите Lucasarts Авантури ( Indiana Jones, Monkey Island, Day of the Tentacle, etc)
  Elder Scrolls: Arena / Dagerfall / Morrowind / Oblivion
  Box1-LucasArts_zpse5add6ce.jpg
  s-l1600.jpg
   
  На b.a, VerGer, Astro и уште 2 други им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  Astro

  Astro
  Guru

  6,149
  8,372
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  NOX, ја имам оригинална во пакетче, ја купив од Москва а лоооонг тајм агоу :)
   
  b.a, Marko1234 и на Lazarko им се допаѓа ова.
 3. Lazarko

  Lazarko
  On your way to fame

  269
  885
  28 ноември 2017
  Машко
  Дај пикчр!:)
   
  На Marko1234 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. VerifiedUsers Overlay
  Astro

  Astro
  Guru

  6,149
  8,372
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Пикч'р потсети ме да не забоварам кога ќе отидам во викендица :)

  "The magical world of NOX" :D "You have no wings but you fly like an Imp" :oh:

  Каква игра човече, страшно добра своевремено.
   
  На JunkieMKD и Lazarko им се допаѓа ова.
 5. Lazarko

  Lazarko
  On your way to fame

  269
  885
  28 ноември 2017
  Машко
  Многу добра. Од Westwood Studios човече... Колку вакви прекрасни, иновативни студија затвори EA?
   
  На Astro и Jovan2389 им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. TylerMkD
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  607
 2. Spamalot
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  547
 3. toshex
  Одговори:
  29
  Прегледи:
  1,928
 4. toshex
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  686
 5. toshex
  Одговори:
  28
  Прегледи:
  1,467
Вчитување...

Сподели

Вчитување...