Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Купувам постар iPhone (7/8) и Macbook

Статус
Затворена за нови мислења.

DonFrozex

Practice makes perfect
9 јуни 2011
1.255
1.497
DonFrozex додаде нов оглас:

Купувам постар iPhone (7/8) и Macbook - Проценка

Сакам да ги „подновам“ старите мои со компјутер и телефони кои нема да мора на секои Х месеци да им чистам кеш, бришам вируси, ресетирам и слично, па барам постари модели на iPhone и Macbook Air за нормална цена.

Океј е да има знаци на користење на уредот, но до одредена мера.
Пожелно е да доаѓаат со полнач.
Исплата во кеш, на сметка, на Пејпал, крипто.. you name it.

Доколку имате такво нешто или мислете се уклапа со горното - пишете ме.

Видете го целиот оглас...
 

zipi123

Gaining Experience
14 јануари 2016
557
491
Скопје
zipi123's setup  
Processor & Cooler
Intel I3 9100f+Gigabyte Aorus atc700
Motherboard
Asus Tuf B360-Gaming Plus
Storage
NVMe kingston a1000 240gb+Kingston UV480gb+1TB seagate barracuda
PSU
Riotoro enigma G2 650w 80+ gold Full modular
RAM
2x8gb Gskill SniperX 3000mhz cl16
Video card
Gigabyte gtx 1060 6gb aorus
Case
Aerocool xpredator x3
Mouse
Corsair Harpoon Gaming
Keyboard
Riotoro ghostwriter classic
Audio
Razer Kraken Tournament Edition
Monitor
Samsung SyncMaster BX2231
OS
Win 10 pro x64
Доколку си заинтересиран за iphone se2 2020 64gb пиши.
 

Isak Keyten

Practice makes perfect
25 ноември 2014
1.251
1.436
Скопје
Isak Keyten's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-4460 Processor 6M Cache, 3.20 GHz Haswell 22nm Technology
Motherboard
ASUS H81M-K (SOCKET 1150)
Storage
Samsung SSD 850 PRO 120GB
PSU
Thermaltake TR2 Bronze 700W
RAM
Kingston HyperX DDR3 16GB 1600Mhz Dual-channel
Video card
ASUS AMD Radeon R9 280x 3072MB
Mouse
Logitech G603 LIGHTSPEED
OS
Windows 10 :(
iPhone 7 32gb matt black
 

DonFrozex

Practice makes perfect
9 јуни 2011
1.255
1.497
пишете у ПП детали како процент на батерија, физички изглед, да не му е менувано нешто екран, батерија итн и цена секако.
 

stefan_mkd

On your way to fame
18 март 2015
740
565
пишете у ПП детали како процент на батерија, физички изглед, да не му е менувано нешто екран, батерија итн и цена секако.
Пиши понуда за 7ца.

Батерија сменета во Епл пред година и нешто (пред да оди во пензија). Сега е на 98%.

128гб, физички како нов
 

Torte Mobile

Gaining Experience
17 ноември 2015
265
230
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.550
Мислења
964.775
Членови
34.921
Огласи
2.634
Најнов член
Natalija Canevska
На врв Дно