• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Купувам половен Samsung телефон до 15000 ден

389mk

Gaining Experience
16 јануари 2020
86
84
Битола
Купувам зачуван самсунг телефон, не постар од Q4 2019 со ограничен буџет до 15000 денари. Задолжително да е самсунг, не сакам понуди за друга марка. И не мора за целата сума да се покрие, оптимална сума би било 11-12000 денари.
Без козметички оштетувања и гребнатинки на екран.
Преостаната гаранција не е клучен фактор, но е пожелно.
Може понуда во приватна порака или во коментари, не знам какви се правилата.
 

389mk

Gaining Experience
16 јануари 2020
86
84
Битола
Неуспешна потрага. Од утре ќе купам нов телефон, не чекам половен.

Имав неколку понуди за избор, и понудени на форумот и надвор, ама или не ми се допадна цената или моделот или состојбата на уредот.

Не ми се даваа 21000 за A52s, кога знам дека намалување на цената му е иминентно во следната недела или две, ама изгледа е најдобра опција моментално. Исто не ми беше прв избор заради виртуелниот проксимити сензор. Но не гледам подобра понуда на нов самсунг телефон.
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
28,794
29,779
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64

psyside

Rising Star
4 септември 2008
28,794
29,779
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
Така претпоставувам, следува најава на новите модели од таа класа за следната недела, а моментално ги држат истите цени подолго време.

Цената на тој уред секако е одлична и дроп и да има нема да биде над 1.5к.
 

389mk

Gaining Experience
16 јануари 2020
86
84
Битола
Цената на тој уред секако е одлична и дроп и да има нема да биде над 1.5к.
Па за толку зборувам, 20000 20500 ќе дојде пред да завршат количините. Тоа е големо намалување.
За блек фрајдеј во техномаркет беше 21000, сега го ставија пак 22 скоро секаде, а е неоправдана цена.
 

Daniel86

Guru
28 мај 2013
2,988
7,869
Скопје, Карпош 1
www.facebook.com
Daniel86's setup  
Processor & Cooler
i7 3770 & Cooler Master Hyper 612 V2
Motherboard
Asus P8Z77-V PRO
Storage
Samsung 860 EVO 250GB & WD Blue WD10EZEX 1TB
PSU
Cooler Master-Silent Pro Gold 600W
RAM
Geil 2x8GB
Video card
Asus R7 250 2GDDR5 & Intel HD 4000
Case
Deepcool Tesseract SW Black/Blue
Mouse
Logitech MX1000
Keyboard
Verbatim KU-0725
Audio
Realtek ALC887 & Kenwood KRF-V5020 + Kenwood LS76
Monitor
Philips 222EL
OS
Windows 7 Ultimate SP1 x64 И НЕ ГО МЕЊАМ!!!
Исто не ми беше прв избор заради виртуелниот проксимити сензор
Сигурен си дека е виртуелен? Сакам да го земам за некој ден а не сакам ваков сензор.
 

389mk

Gaining Experience
16 јануари 2020
86
84
Битола
Сигурен си дека е виртуелен? Сакам да го земам за некој ден а не сакам ваков сензор.
100%, и на самсунг страницата пишува virtual proximity sensing. Употребливо е за разлика од шаоми уредите, од тоа што имав шанса да пробам, ама пак тоа не е тоа. Единствена мана која ме одвраќаше да го купам.
 

389mk

Gaining Experience
16 јануари 2020
86
84
Битола
Купено надвор од форумот. Може клуч.
Иако планирав нов а52с, добив прилика за скроз нов а52 обичен, од човек кој го познавам, користен само 45 дена како службен телефон без видливи знаци на употреба, и во рамките на планираниот буџет.

Не е лош, обичен, стабилен телефон, но споредено со а52с кој го користам активно, овој не си ја заслужува цената по која се продава нов, огромна разлика во брзината. Не знам дали кај нас овој е преценет или а52с е потценет, треба минимум 4-5000 да е разликата, а не 2-3000 како кај нас.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,116
Мислења
878,107
Членови
30,729
Најнов член
DragannM
На врв Дно