Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Купувам половен Samsung телефон до 15000 ден

Статус
Затворена за нови мислења.

389mk

Gaining Experience
16 јануари 2020
193
186
Битола
Купувам зачуван самсунг телефон, не постар од Q4 2019 со ограничен буџет до 15000 денари. Задолжително да е самсунг, не сакам понуди за друга марка. И не мора за целата сума да се покрие, оптимална сума би било 11-12000 денари.
Без козметички оштетувања и гребнатинки на екран.
Преостаната гаранција не е клучен фактор, но е пожелно.
Може понуда во приватна порака или во коментари, не знам какви се правилата.
 

389mk

Gaining Experience
16 јануари 2020
193
186
Битола
Неуспешна потрага. Од утре ќе купам нов телефон, не чекам половен.

Имав неколку понуди за избор, и понудени на форумот и надвор, ама или не ми се допадна цената или моделот или состојбата на уредот.

Не ми се даваа 21000 за A52s, кога знам дека намалување на цената му е иминентно во следната недела или две, ама изгледа е најдобра опција моментално. Исто не ми беше прв избор заради виртуелниот проксимити сензор. Но не гледам подобра понуда на нов самсунг телефон.
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
29.963
31.076
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X Predator@ 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64

psyside

Rising Star
4 септември 2008
29.963
31.076
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X Predator@ 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
Така претпоставувам, следува најава на новите модели од таа класа за следната недела, а моментално ги држат истите цени подолго време.

Цената на тој уред секако е одлична и дроп и да има нема да биде над 1.5к.
 

389mk

Gaining Experience
16 јануари 2020
193
186
Битола
Цената на тој уред секако е одлична и дроп и да има нема да биде над 1.5к.
Па за толку зборувам, 20000 20500 ќе дојде пред да завршат количините. Тоа е големо намалување.
За блек фрајдеј во техномаркет беше 21000, сега го ставија пак 22 скоро секаде, а е неоправдана цена.
 

Daniel86

Guru
28 мај 2013
3.660
9.999
Скопје, Карпош 1
www.facebook.com
Daniel86's setup  
Processor & Cooler
i5 11400 & Deepcool AK620
Motherboard
Gigabyte Z590 UD AC
Storage
Samsung 980 Pro NVMe 500GB & Samsung 980 PRO NVMe 1TB & WD Blue WD10EZEX 1TB
PSU
Asus Rog Strix 850W
RAM
G-Skill Ripjaws 3000Mhz
Video card
Intel UHD730 & Asus R7 250
Case
Deepcool Tesseract SW Black/Blue
Mouse
Razer Basilisk Essential
Keyboard
Coolermaster Devastator 3
Audio
Kenwood KRF-V5020 + Kenwood LS76
Monitor
Philips 222EL
OS
Windows 10 Pro 64bit
Исто не ми беше прв избор заради виртуелниот проксимити сензор
Сигурен си дека е виртуелен? Сакам да го земам за некој ден а не сакам ваков сензор.
 

389mk

Gaining Experience
16 јануари 2020
193
186
Битола
Сигурен си дека е виртуелен? Сакам да го земам за некој ден а не сакам ваков сензор.
100%, и на самсунг страницата пишува virtual proximity sensing. Употребливо е за разлика од шаоми уредите, од тоа што имав шанса да пробам, ама пак тоа не е тоа. Единствена мана која ме одвраќаше да го купам.
 

389mk

Gaining Experience
16 јануари 2020
193
186
Битола
Купено надвор од форумот. Може клуч.
Иако планирав нов а52с, добив прилика за скроз нов а52 обичен, од човек кој го познавам, користен само 45 дена како службен телефон без видливи знаци на употреба, и во рамките на планираниот буџет.

Не е лош, обичен, стабилен телефон, но споредено со а52с кој го користам активно, овој не си ја заслужува цената по која се продава нов, огромна разлика во брзината. Не знам дали кај нас овој е преценет или а52с е потценет, треба минимум 4-5000 да е разликата, а не 2-3000 како кај нас.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.096
Мислења
955.366
Членови
34.503
Огласи
2.307
Најнов член
raimraim.
На врв Дно