1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Позајмица Купувам полнач за DELL лаптоп

Дискусија во форумот 'Купувам' започната од stavrov69, 12 ноември 2019.

 1. stavrov69

  stavrov69
  Gaining Experience

  404
  198
  26 ноември 2008
  Машко
  Понуди во пп
  19,5V 4,62A 90W[​IMG]

  Sent from my SM-N950F using Tapatalk
   
 2. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,209
  3,325
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Slikaj go konektorot.
   
  Последна промена: 12 ноември 2019
 3. stavrov69

  stavrov69
  Gaining Experience

  404
  198
  26 ноември 2008
  Машко
  Немам слика но од постарите е со поголем конектор
  [​IMG]

  Sent from my SM-N950F using Tapatalk
   
  На Pane24 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. VerifiedUsers Overlay
  ARMac

  ARMac
  Орган

  6,036
  6,868
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Исти се конекторите не е поголем. И понов полнач би ти фатил.
   
 5. stavrov69

  stavrov69
  Gaining Experience

  404
  198
  26 ноември 2008
  Машко
  Па не се баш исти, мене ми треба најголемиот.[​IMG]

  Sent from my SM-N950F using Tapatalk
   
 6. VerifiedUsers Overlay
  ARMac

  ARMac
  Орган

  6,036
  6,868
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер

  Значи на Dell се исти овој со централен пин. Другите не се за Dell.

  Еве ти од најновите полначи. На истиот лаптоп и од старите ко твојот користам.

  IMG_20191113_121525.jpg
   
 7. stavrov69

  stavrov69
  Gaining Experience

  404
  198
  26 ноември 2008
  Машко
  Ок така нека биде, мене ми треба со пин со големина 7.4 mm×5.0 mm[​IMG]

  Sent from my SM-N950F using Tapatalk
   
 8. VerifiedUsers Overlay
  ARMac

  ARMac
  Орган

  6,036
  6,868
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
 9. stavrov69

  stavrov69
  Gaining Experience

  404
  198
  26 ноември 2008
  Машко
  Знам да користам Google и да пребарам каде има но доколку има некој член од стар лаптоп или расипан би го земал од него. Инаку колку за информација постојат 2 големини на пинови за DELL лаптопи 4.5мм и 7.4мм.

  Sent from my SM-N950F using Tapatalk
   
 10. VerifiedUsers Overlay
  ARMac

  ARMac
  Орган

  6,036
  6,868
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Добро. Повеќето луѓе би рекле фала. Незнам зошто се замарам веќе да помогнам на форумов.

  Имаш префикс позајмица и ќе ти понудев ама ете чим се си знаеш голем си снајди се
   
 11. stavrov69

  stavrov69
  Gaining Experience

  404
  198
  26 ноември 2008
  Машко
  Не сум го забележал префиксот најверојатно автоматски се ставил. Купувам полнач доколку некој има што не му треба, доколку не најдам овде ќе одам на варијанта на нов.
  Фала на забелешката во секој случај.

  Sent from my SM-N950F using Tapatalk
   

Сподели

Вчитување...