1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Купувам Pentium G4560 + ССД 120 гб

Дискусија во форумот 'Купувам' започната од StefAngel, 13 Декември 2018.

 1. StefAngel

  StefAngel
  On your way to fame

  1,379
  874
  28 ноември 2015
  Машко
  Здраво го купувам процесоров + ССД 120 гб.
  Понуди инбокс.
   
 2. StefAngel

  StefAngel
  On your way to fame

  1,379
  874
  28 ноември 2015
  Машко
  bump може и други подобри процесори и3 и сл.
   
 3. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,205
  3,318
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Многу ретки процесори се стеф. Барај и3ки до кај 3000ки.
   
 4. StefAngel

  StefAngel
  On your way to fame

  1,379
  874
  28 ноември 2015
  Машко
  Пишав ако има и и3 прифаќам :)
   
 5. StefAngel

  StefAngel
  On your way to fame

  1,379
  874
  28 ноември 2015
  Машко
  6-та и 7ма генерација прифаќам ако сакате може замена за графичка или кеш :)
   
 6. StefAngel

  StefAngel
  On your way to fame

  1,379
  874
  28 ноември 2015
  Машко
 7. StefAngel

  StefAngel
  On your way to fame

  1,379
  874
  28 ноември 2015
  Машко
  + Купувам ДДР3 за лаптоп.
   
 8. StefAngel

  StefAngel
  On your way to fame

  1,379
  874
  28 ноември 2015
  Машко
  Купувам и кукиште за да ми ја прифати новава графичка на гигабајт.
   
 9. StefAngel

  StefAngel
  On your way to fame

  1,379
  874
  28 ноември 2015
  Машко
  Bump i7 или и5 сокет 1151 за з270 чипсет.
   
 10. StefAngel

  StefAngel
  On your way to fame

  1,379
  874
  28 ноември 2015
  Машко

Сподели

Вчитување...