• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Купувам PCMCIA Wi-Fi card

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Steff_92

Gaining Experience
28 јули 2017
128
60
Куманово
Здраво, барам да купам PCMCIA wireless картичка.

Еквивалент на Cisco Aironet AIR-CB21AG-A-K9 801.11 a/b/g Wireless Cardbus Laptop Adapter.
Што подобар бренд тоа подобро.

 

spiritBreaker

LaravelMaster
27 октомври 2015
3,015
3,462
Зменоо
spiritBreaker's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7 9700K + Cooler Master M240L
Motherboard
Asus ROG STRIX Z390-E Gaming
Storage
Samsung 960 EVO 250GB + Toshiba HDD 2TB + 500 GB Hitachi + 512GB Gigabyte NVME
PSU
Gigabyte G750H
RAM
2 x 8GB DDR4 Kingston @ 3600MHz
Video card
Gigabyte GTX 1080 Ti G1 Gaming
Case
Asus GT501 TUF
Mouse
Corsair M65 Pro
Keyboard
Cooler Master CK550
Audio
Onboard audio
Monitor
DELL S2721GDF
OS
Windows 10

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,096
Мислења
838,449
Членови
29,018
Најнов член
dimitar.spiroski
На врв Дно