Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Купувам PC

Статус
Затворена за нови мислења.

nashio

Practice makes perfect
14 јануари 2011
768
1.046
Radobor
www.zdravkovski.com
nashio's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 9 5900X
Motherboard
X570 Pro4 ASROCK
Storage
Samsung PRO 980 NVMe, Samsung EVO Plus NVMe, Seagate Ironwolf
PSU
BE QUIET! STRAIGHT POWER 80 PLUS PLATINUM
RAM
64GB 3200MHz G.SKILL Ripjaws - V F4
Video card
NVIDIA GTX 1070ti Cerberus
Case
BeQuiet Pure Base 500
Mouse
MX Master 3
Keyboard
MX Keys
Audio
Wharfedale Diamond 8.1 Pro Active
Monitor
Benq PD3220U
OS
Windows 10

gamon

Practice makes perfect
15 септември 2014
1.254
1.528
orgrimar
не тролаш?
За таа цена имаш нова топ конфигурација без ссд и гпу.
 

nashio

Practice makes perfect
14 јануари 2011
768
1.046
Radobor
www.zdravkovski.com
nashio's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 9 5900X
Motherboard
X570 Pro4 ASROCK
Storage
Samsung PRO 980 NVMe, Samsung EVO Plus NVMe, Seagate Ironwolf
PSU
BE QUIET! STRAIGHT POWER 80 PLUS PLATINUM
RAM
64GB 3200MHz G.SKILL Ripjaws - V F4
Video card
NVIDIA GTX 1070ti Cerberus
Case
BeQuiet Pure Base 500
Mouse
MX Master 3
Keyboard
MX Keys
Audio
Wharfedale Diamond 8.1 Pro Active
Monitor
Benq PD3220U
OS
Windows 10
не тролаш?
За таа цена имаш нова топ конфигурација без ссд и гпу.
Не сум многу во тек, сега видов дека има добри нови делови за таа цена. Ама еве добивам солидни понуди од членови, убо испадна :D
 

Вајкинг

Practice makes perfect
9 јуни 2015
1.265
1.912
Скопје
Core i9 10850k
Z590 Aorus Ultra - гаранција до август 2024
2x8GB Kingston Fury Renegade 3200MHz DDR4 RGB
Samsung 980 Pro 1TB NVMe - (ново, 0 работни часови, 0 работни циклуси) гаранција до Јуни 2024
MSI RTX 3070 Ti Gaming X Trio - гаранција до Август 2023.
NZXT H510i Elite
Corsair HX1000i

66.000

Може да ги одбиеме SSD-то (-5000) и куќиштето (-5000) од цената по желба, во тој случај цената ќе биде 56.000
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10.795
17.351
Skopje
www.insomnia.mk
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&&&&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Motherboard
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&#BGP5555PGBB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Storage
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@#G5YY5PB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
PSU
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&GY!^:~7JJJJ??77777??JJY5PGB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
RAM
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@#5!: ..:^~~!7??JYYYYJJJJJJYYPG#&@@@@@@@@@@@@@@@@@
Video card
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&5!. .^!?YPB&&@@@@@@@@@#B#@@@@@@@@@@&&&@@@@@@@@@@@@@@@@@
Case
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&P7. :?5G#@@@@@&BGB@@@@@@@@PPP&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Mouse
@@@@@@@@@@@@@@@@@G7:.~. ^5@@@@@@@@&P5P#@@@@@@BPPG@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Keyboard
@@@@@@@@@@@@#&@@@@@@@@@@@@@@&BY7~^^!7YPGBBB#&&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Audio
@@@@@@@@@@@@@@#Y~~JG&@#Y^ .7G&@@@@@#PPPGB#BBP5PG&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Monitor
@@@@@@@@@@@@&PJ5#@@@@@@@@BY~. :75B&@@@&BGPPPPGB&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
namena na PC-to?
 

nashio

Practice makes perfect
14 јануари 2011
768
1.046
Radobor
www.zdravkovski.com
nashio's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 9 5900X
Motherboard
X570 Pro4 ASROCK
Storage
Samsung PRO 980 NVMe, Samsung EVO Plus NVMe, Seagate Ironwolf
PSU
BE QUIET! STRAIGHT POWER 80 PLUS PLATINUM
RAM
64GB 3200MHz G.SKILL Ripjaws - V F4
Video card
NVIDIA GTX 1070ti Cerberus
Case
BeQuiet Pure Base 500
Mouse
MX Master 3
Keyboard
MX Keys
Audio
Wharfedale Diamond 8.1 Pro Active
Monitor
Benq PD3220U
OS
Windows 10

nashio

Practice makes perfect
14 јануари 2011
768
1.046
Radobor
www.zdravkovski.com
nashio's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 9 5900X
Motherboard
X570 Pro4 ASROCK
Storage
Samsung PRO 980 NVMe, Samsung EVO Plus NVMe, Seagate Ironwolf
PSU
BE QUIET! STRAIGHT POWER 80 PLUS PLATINUM
RAM
64GB 3200MHz G.SKILL Ripjaws - V F4
Video card
NVIDIA GTX 1070ti Cerberus
Case
BeQuiet Pure Base 500
Mouse
MX Master 3
Keyboard
MX Keys
Audio
Wharfedale Diamond 8.1 Pro Active
Monitor
Benq PD3220U
OS
Windows 10
Ви благодарам на сите за понудите, успеав да склопам конфигурација.

CPU: Intel 13700KF + Dark Rock 4
GPU: EVGA XC3 3070
MB: ASUS PRIME Z690-P D4
RAM: 64GB (2x32GB) 3600MHz G.SKILL TridentZ
SSD: Samsung 980 Pro 2TB
PSU: Coolermaster v1200 platinum
CASE: LIAN LI E-ATX LANCOOL 216 Mid-Tower
МКД:76,000

Малку го заминав буџетот, ама да сме здрави живи.
 

Mercilesss

Gaining Experience
20 февруари 2023
290
230
Ви благодарам на сите за понудите, успеав да склопам конфигурација.

CPU: Intel 13700KF + Dark Rock 4
GPU: EVGA XC3 3070
MB: ASUS PRIME Z690-P D4
RAM: 64GB (2x32GB) 3600MHz G.SKILL TridentZ
SSD: Samsung 980 Pro 2TB
PSU: Coolermaster v1200 platinum
CASE: LIAN LI E-ATX LANCOOL 216 Mid-Tower
МКД:76,000

Малку го заминав буџетот, ама да сме здрави живи.
Комбинација на старо + ново?
 

nashio

Practice makes perfect
14 јануари 2011
768
1.046
Radobor
www.zdravkovski.com
nashio's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 9 5900X
Motherboard
X570 Pro4 ASROCK
Storage
Samsung PRO 980 NVMe, Samsung EVO Plus NVMe, Seagate Ironwolf
PSU
BE QUIET! STRAIGHT POWER 80 PLUS PLATINUM
RAM
64GB 3200MHz G.SKILL Ripjaws - V F4
Video card
NVIDIA GTX 1070ti Cerberus
Case
BeQuiet Pure Base 500
Mouse
MX Master 3
Keyboard
MX Keys
Audio
Wharfedale Diamond 8.1 Pro Active
Monitor
Benq PD3220U
OS
Windows 10

thrw

Gaining Experience
3 декември 2021
560
440
Имам чуство дека тоа процесорот ќе гори повеќе од Скопски приватни автобуси, а со тоа и целата твоја соба. Да го ставеше на водено ладење пак ќе беше топол ама ќе имаше поголема добивка од перформансите кои што си ги платил.
 

Вајкинг

Practice makes perfect
9 јуни 2015
1.265
1.912
Скопје
Имам чуство дека тоа процесорот ќе гори повеќе од Скопски приватни автобуси, а со тоа и целата твоја соба. Да го ставеше на водено ладење пак ќе беше топол ама ќе имаше поголема добивка од перформансите кои што си ги платил.

Мислам дека имаш погрешна концепција за температурите на 13th gen. Нема потреба од водено ладење, кулерот му е ок.
1689168402944.png
Погледни го видеово:
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
9.287
14.417
Супер машинче си склопил, и добар кулер си понак'цал.
 

gamon

Practice makes perfect
15 септември 2014
1.254
1.528
orgrimar
Имам чуство дека тоа процесорот ќе гори повеќе од Скопски приватни автобуси, а со тоа и целата твоја соба. Да го ставеше на водено ладење пак ќе беше топол ама ќе имаше поголема добивка од перформансите кои што си ги платил.
температурата која ја ослободува е таа, ако е со водено, со нитро или воздушно останува во соба, едини начи да ја извади од соба е со топлинска пумпа и 20 метри цевки
 

nashio

Practice makes perfect
14 јануари 2011
768
1.046
Radobor
www.zdravkovski.com
nashio's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 9 5900X
Motherboard
X570 Pro4 ASROCK
Storage
Samsung PRO 980 NVMe, Samsung EVO Plus NVMe, Seagate Ironwolf
PSU
BE QUIET! STRAIGHT POWER 80 PLUS PLATINUM
RAM
64GB 3200MHz G.SKILL Ripjaws - V F4
Video card
NVIDIA GTX 1070ti Cerberus
Case
BeQuiet Pure Base 500
Mouse
MX Master 3
Keyboard
MX Keys
Audio
Wharfedale Diamond 8.1 Pro Active
Monitor
Benq PD3220U
OS
Windows 10
Среќа шо во Новаци ќе го работам процесорот, поладно е овде од Скопје :p
 

Metuzalem

Tootle Puffer
28 ноември 2010
7.367
13.245
1000 Скопје
Metuzalem's setup  
Processor & Cooler
i7-2600K @4,6 GHz, Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V/GEN3
Storage
Samsung 840 Pro 256 Gb SSD, Samsung Spinpoint F3 1 Tb
PSU
CM 600W Silent Pro Gold
RAM
Kingston @1866
Video card
Radeon HD 7750
Case
HAF 912 Plus
Mouse
ASUS ROG GX950
Keyboard
Filco Majestouch-2, Logitech G710+
Audio
Realtek ALC892
Monitor
Viewsonic VX2753MH-LED
OS
WinServer2003, Win7 x64
И на тазе струја, одморена, не пешачела преку планини и долини. :love:
 

thrw

Gaining Experience
3 декември 2021
560
440
Мислам дека имаш погрешна концепција за температурите на 13th gen. Нема потреба од водено ладење, кулерот му е ок.
Погледнете го атачментот 127936
Погледни го видеово:

Лично мене не ми се допаѓа хардверскиот дел да биде само 5 степени од температурната граница на кратење на фреквенцијата отколку да биде 20-30 степени. Со тоа знам дека материјалот нема да си го намали животниот век од нагло затоплување и нагло ладење. Дури и тоа да се движи во обична незахевтна работа како читање вести на интернет.
Воопшто не ми е целата да рекламирам поскапи водени ладења ниту добивам нешто од тие, само сум запознаен дека потешко ќе дозволат на процесорот да скока над 90 степени целзиусови, особени тие што влечат 300 вати моќност и се водечките модели.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.529
Мислења
964.349
Членови
34.902
Огласи
2.617
Најнов член
darko SNR
На врв Дно