• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Купувам ПЦ до 40.000 денари МАКС.(без монитор)

  • Ја почнал/а темата
  • #1

AleksandarCaki

Practice makes perfect
19 јуни 2015
600
1,303
Скопје
AleksandarCaki's setup  
Processor & Cooler
I7 8700k 5.0ghz 1.37v(manual mode) *Delided, CM Nepton 240m (4x Corsair ML120Pro RGB)
Motherboard
Asus z370-e Strix
Storage
Samsung 960 Evo 250gb, Samsung 850 pro 256gb, Samsung 850 pro 512gb, WD Black FZEX 1tb, WD Blue EZEX 1tb
PSU
Cooler Master V850 - Fully Modular 850W 80 PLUS Gold
RAM
HyperX Fury RGB DDR4 32GB 3200MHZ CL16
Video card
MSI Duke 1080ti OC, 2025core, 12000 mem + Kraken X41 + Kraken G12 bracket + 1x Corsair ML140 Pro LED RGB
Case
Corsair Air 540 (3x Corsair ML 120 Pro LED RGB)
Mouse
Logitech g502 Proteus Spectrum, Logitech g700s
Keyboard
Coolermaster Masterkeys PRO L RGB, cherry mx red
Audio
Creative Sound BlasterX Katana
Monitor
LG 34GK950G 34" 120hz G-Sync 3440x1440
OS
Windows 10
Како што гласи насловот, купувам ПЦ на старо без монитор до 40.000 денари.

Must have: 32gb ram, над 8ма генерација интер или рајзен 3***, графичка со 6гб рам.

Се работи за пц на кое ќе се работи Ревит 3д. Во моментов имам 4 машини со овие спецификации на ново земено и тераат топ. Сакам да видам што може на старо да се склопи.
Понуди стрикно ПП.

Гаранција небитна.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,648
Мислења
829,658
Членови
28,653
Најнов член
sashka973
На врв Дно