1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Купувам Nvidia графичка

Дискусија во форумот 'Купувам' започната од draey, 5 Април 2020.

 1. draey

  draey
  Gaining Experience

  186
  220
  15 Јануари 2010
  Понудете графичка до 18к. Сакам да ја сменам конфигурацијата што ја имам (i5 4670k + 8gb ram + gtx 660). Планирам да правам апгрејд на целиот систем, најверојатно ќе биде рајзен конфигурација. Така да почнувам прво со графичката.

  Буџетот е тој, пожелно би било да е сочувана графичката и со нешто ситно преостанато гаранција.

  Понуди по пп или тука.
   
  На Rikimaru му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Steam.

  Steam.
  On your way to fame

  826
  746
  31 Мај 2011
  Распродажба на графички картички

  дефинитивно нема боље да најдеш од 1070ти-ов.
   
  gremlin, gOJDO, Tenny и на уште 1 им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...