Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Купувам Нови ssd oд 250гб и рам ддр3 поголема количина

Статус
Затворена за нови мислења.

viktorce

Gaining Experience
13 март 2015
436
337
viktorce додаде нов оглас:

Купувам Нови ssd oд 250гб и рам ддр3 поголема количина - Проценка

Поради надградба на компјутери во фирма.

Купувам поголема количина на SSD дискови со големина од 250-500гб

И рам мемории ддр3 од 4гб или 8гб

Главен критериум е цената.
Потребно е таа да биде поевтина од анхоч и да бидат минимум 5 парчиња.
Ако има тука некој кој може да обезбеди поевтини цени од анхоч нека ми пушти понуда

Видете го целиот оглас...
 

damil

Practice makes perfect
2 јануари 2015
1.062
1.348
Претпоставувам дека ти требаат SATA 2.5" дискови, јас имам m.2 256GB поголема количина.
 

viktorce

Gaining Experience
13 март 2015
436
337
Претпоставувам дека ти требаат SATA 2.5" дискови, јас имам m.2 256GB поголема количина.
Па најверојатно да.
За пс ми требаат. Ако постои можност да одат и на PCI слот со некој конвертер може и М2 да дојде во предвид. Само незнам колку ќе е тоа исплатливо и дали ќе функционира.

Сепак ќе почекам понуди па ако има некој да понуди обични би било идеално.
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10.833
17.662
Skopje
www.insomnia.mk
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&&&&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Motherboard
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&#BGP5555PGBB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Storage
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@#G5YY5PB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
PSU
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&GY!^:~7JJJJ??77777??JJY5PGB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
RAM
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@#5!: ..:^~~!7??JYYYYJJJJJJYYPG#&@@@@@@@@@@@@@@@@@
Video card
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&5!. .^!?YPB&&@@@@@@@@@#B#@@@@@@@@@@&&&@@@@@@@@@@@@@@@@@
Case
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&P7. :?5G#@@@@@&BGB@@@@@@@@PPP&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Mouse
@@@@@@@@@@@@@@@@@G7:.~. ^5@@@@@@@@&P5P#@@@@@@BPPG@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Keyboard
@@@@@@@@@@@@#&@@@@@@@@@@@@@@&BY7~^^!7YPGBBB#&&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Audio
@@@@@@@@@@@@@@#Y~~JG&@#Y^ .7G&@@@@@#PPPGB#BBP5PG&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Monitor
@@@@@@@@@@@@&PJ5#@@@@@@@@BY~. :75B&@@@&BGPPPPGB&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

viktorce

Gaining Experience
13 март 2015
436
337
Bump.
Дисковите може да бидат и без гаранција, но да се 100% исправни.

Мемории може и половни. Но исто така да се исправни
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.255
Мислења
977.503
Членови
35.564
Најнов член
songzhu
На врв Дно