1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Купувам Nintendo Switch

Дискусија во форумот 'Купувам' започната од TylerMkD, 4 Март 2018.

 1. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  2,070
  3,402
  7 ноември 2014
  Машко
  Планирам да отидам до Грција и да си земам на ново за недела/две, но доколку некој продава тука, зашто да не си направиме и двајцата услуга. :)

  [​IMG]

  Понуди може тука или во ПП.
   
 2. 123456

  123456
  Gaining Experience

  861
  427
  12 Април 2013
  Машко
  Имаш во идц 24.000
   
 3. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,398
  12,534
  2 Август 2012
  Машко
  100 евра поскапа од нормално
   
 4. Jedah

  Jedah
  Practice makes perfect

  920
  1,387
  6 ноември 2007
  ^Па нормално, идеш до Грција купиш конзола направиш повраток на данок. Ставиш маржа од 100 еура и сето тоа го даваш со 6 месеци гаранција, си кратиш 6 месеци за недајбоже пошто кој ќе се матка да иде до Солун :p

  Nintendo инаку нема официјален увозник во Македонија. Еден е на Балканов а тоа е cdmedia.gr кој се дистрибутери и овозможуваат подршка за цел Балкан вклучувајќи ја тука и Србија, Хрватска, Словенија, Бугарија.... зашто Горнамакедониџа ја нема во таа равенка тоа прашајте ги Амако, Паком Сетек, АМЦ, ИТД, АМЦ, Нептун... и ред други дистрибутери на електронски уред и ИТ техника во ГМК кој највероватно немаат интерес да свртат 2 броја и да се поврзат со официјален канал преку кој ќе имаат од Нинтендо асортиманот
   
  На Neokhor и Глупав им се допаѓа ова.
 5. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  2,070
  3,402
  7 ноември 2014
  Машко
  Vo Grcija mi se faka okolu 300 evra so Mario Odyssey po povratok na danok. Mislev ako nemoj prodava poloven da probame i da se dogovorime :)
   
  На Neokhor му/ѝ се допаѓа ова.
 6. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,398
  12,534
  2 Август 2012
  Машко
  Мене ме малтретира малиот за купување на Switch ама е премногу скап во овој момент.
  350 евра (со играта) се многу за конзола. Се надевам до зима 2018 ќе му падне цената а во меѓувреме се надевам дека ќе направат емулатор односно дека ќе може да се игра на CEMU :D

  И јас сум голем фан на Нинтендо/Марио ама ценава ме убива.
   
  На Jovan2389 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,201
  3,177
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Купуваш таблет некој си 4 јадрен со 2гб рам , со хдми излез и земаш едно бежично контролерче за 300-400 денароси и поврзуваш на тв и делкаш со контролерчето. АКо ти се здосаде тв-то откачуваш кабелот од тв и гејмаш директ на таблетот. Исти ѓавол ти се фаќа ко конзолчево...
   
 8. 123456

  123456
  Gaining Experience

  861
  427
  12 Април 2013
  Машко
  380evra e во плаисио сакаш да кажеш дека 80евра ке земеш поврат на ддв?
   
 9. Isak Keyten

  Isak Keyten
  Practice makes perfect

  1,130
  1,273
  25 ноември 2014
  E aj играј Zelda Breath of the Wild на таблет да те видам.
   
  На Neokhor му/ѝ се допаѓа ова.
 10. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  2,070
  3,402
  7 ноември 2014
  Машко
  Da, okolu 20%
   
  На 123456 му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. -={K-O-R-U-N}=-
  Одговори:
  18
  Прегледи:
  1,382
 2. BlazeIt
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  6,613
 3. toshex
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  340
 4. Jedah
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  389
Вчитување...

Сподели

Вчитување...