1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Купувам Nintendo и PlayStation Игри и Додатоци [ретро/handheld]

Дискусија во форумот 'Купувам' започната од toshex, 13 Декември 2018.

 1. toshex

  toshex
  Unstoppable

  3,875
  3,811
  18 Септември 2013
  Машко
  BUMP! Ако имате стари игрици барајте ме ^_^
   
 2. toshex

  toshex
  Unstoppable

  3,875
  3,811
  18 Септември 2013
  Машко
  BUMP~ Купувам исклучиво оригинални игри за следните Nintendo и PlayStation конзоли:

  [Handheld - 3DS - DS - Game Boy]

  3DS - Европски (EU PAL) игри исклучиво.
  DS - Англиски (EU, US, CA ...) игри.
  Game Boy Advance - GBA - Било кои игри, приоритет имаат Англиски.
  Game Boy Color - GBC - Било кои игри, приоритет имаат Англиски.
  Game Boy - GB - Било кои игри, приоритет имаат Англиски.

  [Home Consoles - Wii - Sony PlayStation - GameCube ]

  Wii - Европски/Амерички (EU/AUS PAL, US/CA NTSC) игри
  GameCube - NGC - Англиски (EU, US, CA ...) игри.
  PlayStation 1 - PS / PS1 / PSone - Исклучиво англиски (EU, US, CA ...) игри
  PlayStation 2 - PS2 - Исклучиво англиски (EU, US, CA ...) игри
  NES и SNES (Nintendo Entertainment System и Super NES) - Било кои игри, приоритет имаат Англиски.

  Периодично купувам и додатоци за горенаведените конзоли (рачки, контролери, аксесоари, слично).
  Отворен за понуди (ПП) и прашања. Пишете што имате/нудите, и слично.
   
 3. toshex

  toshex
  Unstoppable

  3,875
  3,811
  18 Септември 2013
  Машко
Слични теми
 1. Jedah
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  607
 2. toshex
  Одговори:
  29
  Прегледи:
  1,871
 3. toshex
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  648
 4. Lazarko
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  586
 5. nikigo
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  82
Вчитување...

Сподели

Вчитување...