1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Купувам Nintendo и PlayStation Игри и Додатоци [ретро/handheld]

Дискусија во форумот 'Купувам' започната од toshex, 13 Декември 2018.

 1. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,017
  4,034
  18 Септември 2013
  Машко
  Купувам исклучиво оригинални игри за следните Nintendo и PlayStation конзоли:

  [Handheld - 3DS - DS - Game Boy]

  3DS - Европски (EU PAL) игри исклучиво.
  DS - Англиски (EU, US, CA ...) игри.
  Game Boy Advance - GBA - Било кои игри, приоритет имаат Англиски.
  Game Boy Color - GBC - Било кои игри, приоритет имаат Англиски.
  Game Boy - GB - Било кои игри, приоритет имаат Англиски.

  [Home Consoles - Wii - Sony PlayStation - GameCube ]

  Wii - Европски (EU PAL) игри
  GameCube - NGC - Англиски (EU, US, CA ...) игри.
  PlayStation 1 - PS / PS1 / PSone - Исклучиво англиски (EU, US, CA ...) игри
  PlayStation 2 - PS2 - Исклучиво англиски (EU, US, CA ...) игри
  NES и SNES (Nintendo Entertainment System и Super NES) - Било кои игри, приоритет имаат Англиски.

  Периодично купувам и додатоци за горенаведените конзоли (рачки, контролери, аксесоари, слично).
  Отворен за понуди (ПП) и прашања. Пишете што имате/нудите, и слично.
   
  Lazarko, nikoa1809 и на Глупав им се допаѓа ова.
 2. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,017
  4,034
  18 Септември 2013
  Машко
  ^ ^ ^ ^ ^ ^ ^ ^ ^ ^ ^ ^ ^ ^ ^ ^ ^ ^ ^ ^
  ^ ^ ^ ^ ^ ^ ^ ^ ^ ^ ^ ^ ^ ^ ^ ^ ^ ^ ^ ^
   
  На nikoa1809 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,017
  4,034
  18 Септември 2013
  Машко
  БАМП!
   
  На nikoa1809 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,017
  4,034
  18 Септември 2013
  Машко
  Купувам исклучиво оригинални игри за следните Nintendo и PlayStation конзоли:

  [Handheld - 3DS - DS - Game Boy]

  3DS - Европски (EU PAL) игри исклучиво.
  DS - Англиски (EU, US, CA ...) игри.
  Game Boy Advance - GBA - Било кои игри, приоритет имаат Англиски.
  Game Boy Color - GBC - Било кои игри, приоритет имаат Англиски.
  Game Boy - GB - Било кои игри, приоритет имаат Англиски.

  [Home Consoles - Wii - Sony PlayStation - GameCube ]

  Wii - Европски (EU PAL) игри
  GameCube - NGC - Англиски (EU, US, CA ...) игри.
  PlayStation 1 - PS / PS1 / PSone - Исклучиво англиски (EU, US, CA ...) игри
  PlayStation 2 - PS2 - Исклучиво англиски (EU, US, CA ...) игри
  NES и SNES (Nintendo Entertainment System и Super NES) - Било кои игри, приоритет имаат Англиски.

  Периодично купувам и додатоци за горенаведените конзоли (рачки, контролери, аксесоари, слично).
  Отворен за понуди (ПП) и прашања. Пишете што имате/нудите, и слично.
   
  На nikoa1809 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,017
  4,034
  18 Септември 2013
  Машко
  BUMP!
   
  На nikoa1809 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,017
  4,034
  18 Септември 2013
  Машко
  Купувам исклучиво оригинални игри за следните Nintendo и PlayStation конзоли:

  [Handheld - 3DS - DS - Game Boy]

  3DS - Европски (EU PAL) игри исклучиво.
  DS - Англиски (EU, US, CA ...) игри.
  Game Boy Advance - GBA - Било кои игри, приоритет имаат Англиски.
  Game Boy Color - GBC - Било кои игри, приоритет имаат Англиски.
  Game Boy - GB - Било кои игри, приоритет имаат Англиски.

  [Home Consoles - Wii - Sony PlayStation - GameCube ]

  Wii - Европски (EU PAL) игри
  GameCube - NGC - Англиски (EU, US, CA ...) игри.
  PlayStation 1 - PS / PS1 / PSone - Исклучиво англиски (EU, US, CA ...) игри
  PlayStation 2 - PS2 - Исклучиво англиски (EU, US, CA ...) игри
  NES и SNES (Nintendo Entertainment System и Super NES) - Било кои игри, приоритет имаат Англиски.

  Периодично купувам и додатоци за горенаведените конзоли (рачки, контролери, аксесоари, слично).
  Отворен за понуди (ПП) и прашања. Пишете што имате/нудите, и слично.
   
  На nikoa1809 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,017
  4,034
  18 Септември 2013
  Машко
  ^ ^ бамп, читајте погоре ^ ^
   
  На nikoa1809 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,017
  4,034
  18 Септември 2013
  Машко
  Купувам исклучиво оригинални игри за следните Nintendo и PlayStation конзоли:

  [Handheld - 3DS - DS - Game Boy]

  3DS - Европски (EU PAL) игри исклучиво.
  DS - Англиски (EU, US, CA ...) игри.
  Game Boy Advance - GBA - Било кои игри, приоритет имаат Англиски.
  Game Boy Color - GBC - Било кои игри, приоритет имаат Англиски.
  Game Boy - GB - Било кои игри, приоритет имаат Англиски.

  [Home Consoles - Wii - Sony PlayStation - GameCube ]

  Wii - Европски (EU PAL) игри
  GameCube - NGC - Англиски (EU, US, CA ...) игри.
  PlayStation 1 - PS / PS1 / PSone - Исклучиво англиски (EU, US, CA ...) игри
  PlayStation 2 - PS2 - Исклучиво англиски (EU, US, CA ...) игри
  NES и SNES (Nintendo Entertainment System и Super NES) - Било кои игри, приоритет имаат Англиски.

  Периодично купувам и додатоци за горенаведените конзоли (рачки, контролери, аксесоари, слично).
  Отворен за понуди (ПП) и прашања. Пишете што имате/нудите, и слично.
   
  На nikoa1809 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,017
  4,034
  18 Септември 2013
  Машко
  ^ ^ ^ ^ ^
   
  На nikoa1809 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,017
  4,034
  18 Септември 2013
  Машко
  На nikoa1809 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,017
  4,034
  18 Септември 2013
  Машко
  BUMPS~

  Купувам исклучиво оригинални игри за следните Nintendo и PlayStation конзоли:

  [Handheld - 3DS - DS - Game Boy]

  3DS - Европски (EU PAL) игри исклучиво.
  DS - Англиски (EU, US, CA ...) игри.
  Game Boy Advance - GBA - Било кои игри, приоритет имаат Англиски.
  Game Boy Color - GBC - Било кои игри, приоритет имаат Англиски.
  Game Boy - GB - Било кои игри, приоритет имаат Англиски.

  [Home Consoles - Wii - Sony PlayStation - GameCube ]

  Wii - Европски (EU PAL) игри
  GameCube - NGC - Англиски (EU, US, CA ...) игри.
  PlayStation 1 - PS / PS1 / PSone - Исклучиво англиски (EU, US, CA ...) игри
  PlayStation 2 - PS2 - Исклучиво англиски (EU, US, CA ...) игри
  NES и SNES (Nintendo Entertainment System и Super NES) - Било кои игри, приоритет имаат Англиски.

  Периодично купувам и додатоци за горенаведените конзоли (рачки, контролери, аксесоари, слично).
  Отворен за понуди (ПП) и прашања. Пишете што имате/нудите, и слично.
   
  На nikoa1809 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,017
  4,034
  18 Септември 2013
  Машко
  BUMP!
   
  На nikoa1809 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,017
  4,034
  18 Септември 2013
  Машко
  Bump!
   
  На nikoa1809 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,017
  4,034
  18 Септември 2013
  Машко
  BUMP~ Купувам исклучиво оригинални игри за следните Nintendo и PlayStation конзоли:

  [Handheld - 3DS - DS - Game Boy]

  3DS - Европски (EU PAL) игри исклучиво.
  DS - Англиски (EU, US, CA ...) игри.
  Game Boy Advance - GBA - Било кои игри, приоритет имаат Англиски.
  Game Boy Color - GBC - Било кои игри, приоритет имаат Англиски.
  Game Boy - GB - Било кои игри, приоритет имаат Англиски.

  [Home Consoles - Wii - Sony PlayStation - GameCube ]

  Wii - Европски (EU PAL) игри
  GameCube - NGC - Англиски (EU, US, CA ...) игри.
  PlayStation 1 - PS / PS1 / PSone - Исклучиво англиски (EU, US, CA ...) игри
  PlayStation 2 - PS2 - Исклучиво англиски (EU, US, CA ...) игри
  NES и SNES (Nintendo Entertainment System и Super NES) - Било кои игри, приоритет имаат Англиски.

  Периодично купувам и додатоци за горенаведените конзоли (рачки, контролери, аксесоари, слично).
  Отворен за понуди (ПП) и прашања. Пишете што имате/нудите, и слично.
   
  На nikoa1809 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,017
  4,034
  18 Септември 2013
  Машко
  BUMP~ Купувам исклучиво оригинални игри за следните Nintendo и PlayStation конзоли:

  [Handheld - 3DS - DS - Game Boy]

  3DS - Европски (EU PAL) игри исклучиво.
  DS - Англиски (EU, US, CA ...) игри.
  Game Boy Advance - GBA - Било кои игри, приоритет имаат Англиски.
  Game Boy Color - GBC - Било кои игри, приоритет имаат Англиски.
  Game Boy - GB - Било кои игри, приоритет имаат Англиски.

  [Home Consoles - Wii - Sony PlayStation - GameCube ]

  Wii - Европски (EU PAL) игри
  GameCube - NGC - Англиски (EU, US, CA ...) игри.
  PlayStation 1 - PS / PS1 / PSone - Исклучиво англиски (EU, US, CA ...) игри
  PlayStation 2 - PS2 - Исклучиво англиски (EU, US, CA ...) игри
  NES и SNES (Nintendo Entertainment System и Super NES) - Било кои игри, приоритет имаат Англиски.

  Периодично купувам и додатоци за горенаведените конзоли (рачки, контролери, аксесоари, слично).
  Отворен за понуди (ПП) и прашања. Пишете што имате/нудите, и слично.
   
  На nikoa1809 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,017
  4,034
  18 Септември 2013
  Машко
  ^ BUMP
   
  На nikoa1809 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,017
  4,034
  18 Септември 2013
  Машко
  BUMP~ Купувам исклучиво оригинални игри за следните Nintendo и PlayStation конзоли:

  [Handheld - 3DS - DS - Game Boy]

  3DS - Европски (EU PAL) игри исклучиво.
  DS - Англиски (EU, US, CA ...) игри.
  Game Boy Advance - GBA - Било кои игри, приоритет имаат Англиски.
  Game Boy Color - GBC - Било кои игри, приоритет имаат Англиски.
  Game Boy - GB - Било кои игри, приоритет имаат Англиски.

  [Home Consoles - Wii - Sony PlayStation - GameCube ]

  Wii - Европски (EU PAL) игри
  GameCube - NGC - Англиски (EU, US, CA ...) игри.
  PlayStation 1 - PS / PS1 / PSone - Исклучиво англиски (EU, US, CA ...) игри
  PlayStation 2 - PS2 - Исклучиво англиски (EU, US, CA ...) игри
  NES и SNES (Nintendo Entertainment System и Super NES) - Било кои игри, приоритет имаат Англиски.

  Периодично купувам и додатоци за горенаведените конзоли (рачки, контролери, аксесоари, слично).
  Отворен за понуди (ПП) и прашања. Пишете што имате/нудите, и слично.
   
  На nikoa1809 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,017
  4,034
  18 Септември 2013
  Машко
  БАМПС~
   
  На nikoa1809 и architect им се допаѓа ова.
 19. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,017
  4,034
  18 Септември 2013
  Машко
  На nikoa1809 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,017
  4,034
  18 Септември 2013
  Машко
  BUMP~ Купувам исклучиво оригинални игри за следните Nintendo и PlayStation конзоли:

  [Handheld - 3DS - DS - Game Boy]

  3DS - Европски (EU PAL) игри исклучиво.
  DS - Англиски (EU, US, CA ...) игри.
  Game Boy Advance - GBA - Било кои игри, приоритет имаат Англиски.
  Game Boy Color - GBC - Било кои игри, приоритет имаат Англиски.
  Game Boy - GB - Било кои игри, приоритет имаат Англиски.

  [Home Consoles - Wii - Sony PlayStation - GameCube ]

  Wii - Европски (EU PAL) игри
  GameCube - NGC - Англиски (EU, US, CA ...) игри.
  PlayStation 1 - PS / PS1 / PSone - Исклучиво англиски (EU, US, CA ...) игри
  PlayStation 2 - PS2 - Исклучиво англиски (EU, US, CA ...) игри
  NES и SNES (Nintendo Entertainment System и Super NES) - Било кои игри, приоритет имаат Англиски.

  Периодично купувам и додатоци за горенаведените конзоли (рачки, контролери, аксесоари, слично).
  Отворен за понуди (ПП) и прашања. Пишете што имате/нудите, и слично.
   
  На nikoa1809 му/ѝ се допаѓа ова.
 21. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,017
  4,034
  18 Септември 2013
  Машко
  BUMP~ Купувам исклучиво оригинални игри за следните Nintendo и PlayStation конзоли:

  [Handheld - 3DS - DS - Game Boy]

  3DS - Европски (EU PAL) игри исклучиво.
  DS - Англиски (EU, US, CA ...) игри.
  Game Boy Advance - GBA - Било кои игри, приоритет имаат Англиски.
  Game Boy Color - GBC - Било кои игри, приоритет имаат Англиски.
  Game Boy - GB - Било кои игри, приоритет имаат Англиски.

  [Home Consoles - Wii - Sony PlayStation - GameCube ]

  Wii - Европски (EU PAL) игри
  GameCube - NGC - Англиски (EU, US, CA ...) игри.
  PlayStation 1 - PS / PS1 / PSone - Исклучиво англиски (EU, US, CA ...) игри
  PlayStation 2 - PS2 - Исклучиво англиски (EU, US, CA ...) игри
  NES и SNES (Nintendo Entertainment System и Super NES) - Било кои игри, приоритет имаат Англиски.

  Периодично купувам и додатоци за горенаведените конзоли (рачки, контролери, аксесоари, слично).
  Отворен за понуди (ПП) и прашања. Пишете што имате/нудите, и слично.
   
  На nikoa1809 и architect им се допаѓа ова.
 22. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,017
  4,034
  18 Септември 2013
  Машко
  BUMP~ Купувам исклучиво оригинални игри за следните Nintendo и PlayStation конзоли:

  [Handheld - 3DS - DS - Game Boy]

  3DS - Европски (EU PAL) игри исклучиво.
  DS - Англиски (EU, US, CA ...) игри.
  Game Boy Advance - GBA - Било кои игри, приоритет имаат Англиски.
  Game Boy Color - GBC - Било кои игри, приоритет имаат Англиски.
  Game Boy - GB - Било кои игри, приоритет имаат Англиски.

  [Home Consoles - Wii - Sony PlayStation - GameCube ]

  Wii - Европски (EU PAL) игри
  GameCube - NGC - Англиски (EU, US, CA ...) игри.
  PlayStation 1 - PS / PS1 / PSone - Исклучиво англиски (EU, US, CA ...) игри
  PlayStation 2 - PS2 - Исклучиво англиски (EU, US, CA ...) игри
  NES и SNES (Nintendo Entertainment System и Super NES) - Било кои игри, приоритет имаат Англиски.

  Периодично купувам и додатоци за горенаведените конзоли (рачки, контролери, аксесоари, слично).
  Отворен за понуди (ПП) и прашања. Пишете што имате/нудите, и слично.
   
  На nikoa1809 му/ѝ се допаѓа ова.
 23. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,017
  4,034
  18 Септември 2013
  Машко
  BUMP ^^^
   
  На nikoa1809 му/ѝ се допаѓа ова.
 24. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,017
  4,034
  18 Септември 2013
  Машко
  BUMP: Купувам исклучиво оригинални игри за следните Nintendo и PlayStation конзоли:

  [Handheld - 3DS - DS - Game Boy]

  3DS - Европски (EU PAL) игри исклучиво.
  DS - Англиски (EU, US, CA ...) игри.
  Game Boy Advance - GBA - Било кои игри, приоритет имаат Англиски.
  Game Boy Color - GBC - Било кои игри, приоритет имаат Англиски.
  Game Boy - GB - Било кои игри, приоритет имаат Англиски.

  [Home Consoles - Wii - Sony PlayStation - GameCube ]

  Wii - Европски (EU PAL) игри
  GameCube - NGC - Англиски (EU, US, CA ...) игри.
  PlayStation 1 - PS / PS1 / PSone - Исклучиво англиски (EU, US, CA ...) игри
  PlayStation 2 - PS2 - Исклучиво англиски (EU, US, CA ...) игри
  NES и SNES (Nintendo Entertainment System и Super NES) - Било кои игри, приоритет имаат Англиски.

  Периодично купувам и додатоци за горенаведените конзоли (рачки, контролери, аксесоари, слично).
  Отворен за понуди (ПП) и прашања. Пишете што имате/нудите, и слично.

  Испратено од s8+ преку IT.mk форум апликација
   
  На nikoa1809 му/ѝ се допаѓа ова.
 25. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,017
  4,034
  18 Септември 2013
  Машко
  BUMP! Проверете подрумите! :D
   
Слични теми
 1. Jedah
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  643
 2. toshex
  Одговори:
  29
  Прегледи:
  1,929
 3. toshex
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  687
 4. Lazarko
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  649
 5. nikigo
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  97
Вчитување...

Сподели

Вчитување...