1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Купувам монитор

Дискусија во форумот 'Купувам' започната од spiritBreaker, 1 Март 2017.

 1. VerifiedUsers Overlay
  spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,784
  3,247
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  Здраво дечки,

  Купувам монитор, големина 27“-29“, Full HD, LED, нема потреба да е IPS, пошто повеќето време ќе се помине на него за гејмање, програмирање, и филмчиња/серии гледање. Буџет до макс 7.5К - 8К. Буџетот е тој затоа шо ако е над тоа, можам фино да си земам BenQ од анхоч по дилерска, за + 1000 ден. Гаранција е многу попожелна отколку да нема. да има барем еден влез HDMI , другото и не ми е така битно (не ми треба вга). Звучници не се исто така потребни, да може да се тилта (пошто малку пониско ми е бирото, па морам дур сум пред комп да го свртам нагоре за убаво да гледам) и да има добар агол на гледање. да нема сериозен беклајт блид нити мртви пиксели. Сите предлози и понуди, ве молам во ПП.
   
  На Sm0k3y25 и Boldozer им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...