1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Купувам монитор со DVI-D порт

Дискусија во форумот 'Купувам' започната од toshex, 25 Јуни 2019.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,017
  4,034
  18 Септември 2013
  Машко
  Пресудно е да биде евтин и да не е оштетен дисплејот. Ми треба за екстерен монитор за камера, не ми е битно колку инчи и колкава резолуција е (камерата вади 480п сигнал на екстерниот монитор коа снима).
   
  Изменето од модератор: 27 Јули 2019
  На Lazarko му/ѝ се допаѓа ова.
 2. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,017
  4,034
  18 Септември 2013
  Машко
  Помал монитор повеќе ми одговара. 17ка wide или било шо испод 17 инчи.

  Испратено од s8+ преку IT.mk форум апликација
   
  Последна промена: 3 Јули 2019
 3. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,017
  4,034
  18 Септември 2013
  Машко
  BUMP! Барам стар мал монитор со DVI порта!
   
 4. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,017
  4,034
  18 Септември 2013
  Машко
 5. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,017
  4,034
  18 Септември 2013
  Машко
 6. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,017
  4,034
  18 Септември 2013
  Машко
  БАМП! Ми одговара било кој монитор се дури има DVI-D порта и е висок максимум 33цм (со или без постоллје таа висина, ако е без постолје висок 33цм одговара но треба да има и ВЕСА дупчиња за да се закачи на ѕид).
   
 7. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  2,982
  4,146
  28 oктомври 2008
  Се уште со буџет 600 денари? За таа цена ми личи на mission impossible...:)
   
 8. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,017
  4,034
  18 Септември 2013
  Машко
  Тоа беше за 15 инчен и пишано дека идеално би било тоа, но не значи дека не сум отворен на понуди.

  Буквално нешто најевтино шо може ми треба. 480p резолуција е видео сигналот што го дава камерата за preview дури снима, така шо се шо е као extra feature шо крева цена (тенки рамки, добра репродукција на бои, квалитет на слика) ми е џабе и само џабе ќе фрлам пари. Затоа беше пишано дека барам колку може помал (но не се наоѓа) и поевтин монитор.

  Мене ми е пресудно ДВИ порт и да го собере на полица кај шо ми е замислено да го ставам хахаха. Најкатастрофалниот и дури и изгребан монитор шо ќе го собере таму и има ДВИ порт би ми бил идеален.
   
  Последна промена: 27 Јули 2019
  На Banjifiko му/ѝ се допаѓа ова.
 9. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,189
  3,168
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Jas imam takov so vga i dvi 19ka i po nekoj mrtov pixel. Ali ne bi go dal 500-600ki. Mozebi 800ki ke go dadam so vga kabel i power cord.
   

  Прикачени датотеки:

 10. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,017
  4,034
  18 Септември 2013
  Машко
  Не ми мења мртви пиксели уопште. Исто така за цена ќе се договориме. Ама ми изгледа дека нема DVI порта според бројот на модел (белата порта не плавата). Ако имаш таков некој со DVI порта пиши ми во приватна порака да се разбереме :)
   
 11. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,189
  3,168
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  15643451795963599278990759205410.jpg
   
  На toshex му/ѝ се допаѓа ова.
 12. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,017
  4,034
  18 Септември 2013
  Машко
Слични теми
 1. yasho
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  397
 2. spiritBreaker
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  444
 3. toshex
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  652
 4. TylerMkD
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  270
 5. Infernal
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  541
Вчитување...
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...