• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Купувам монитор 22 Inch

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Vlad944

On your way to fame
3 март 2015
390
863
Битола
Како што гласи насловот,сакам да направам Upgrade oд Philips 19'' 900p на 1080p па зароа барам половен монитор до 22inch.
Мониторот да ги има следните спецификации :
Resolution: 1920x1080
Panel: ТN-IPS
Refesh rate: 60-75
Connectivity: Display Port,HDMI или DVI
Се бара да биде исправен без мртви пиксели,дамки и да не е користен во пушечка просторија.Буџетот изнесува2500 денари.
Понуди во ПП со слика од мониторот.
 

LadiC

Gaining Experience
26 февруари 2009
97
223
Скопје
LadiC's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-8500 3.0GHz (9M Cache, up to 4.10 GHz) +
Motherboard
GIGABYTE B360 H Ultra Durable
Storage
SSD M.2 JP600-256GB, Samsung SSD 128GB, WD Blue 1TB 7200 RPM SATA 6Gb/s 64MB
PSU
SAMA FTX-1200-1 Forza 80PLUS PLATINUM
RAM
CORSAIR Vengeance LPX 16GB (2 x 8GB) DDR4 3000MHz Memory Kit Model Black
Video card
ASUS Turbo GeForce GTX 1060 6GB GDDR5
Case
Cooler Master MasterBox Lite 3.1
Mouse
Mouse Gaming NATEC Genesis Krypton 500, 7200 dpi
Keyboard
Genius Gaming Keyboard Scorpion K220
Monitor
AOC G2460VQ6
OS
Microsoft Windows 10 Professional (x64) Build 19041.508 (2004/May 2020 Update)
Друже имам нешто мониторчиња... Ќе проверам утре и ќе ти пишам
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,531
Мислења
846,094
Членови
29,330
Најнов член
Leonard
На врв Дно