1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Купувам мобилен телефон

Дискусија во форумот 'Купувам' започната од goranzoran, 19 Јуни 2019.

 1. VerifiedUsers Overlay
  goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  2,913
  2,464
  21 Јануари 2011
  Машко
  Невработен
  - Да е "паметен".
  - Нов, некористен.
  - Отклучен на вип.
  - Со гаранција!
  - Ќе се користи за брзо сурфање со гугл хром, гмејл, скајп и ќе се слуша многу музика.
  - така да батеријата да трае што подолго.
  - камера потребна само за солидно сликање на текст и лице од блиску.
  - да е што полесен.
  - пониска цена
   
  На BlackOuttheWoRlD му/ѝ се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  psyside

  psyside
  Rising Star

  25,095
  25,391
  4 Септември 2008
  Кој ти е макс буџет?
   
 3. VerifiedUsers Overlay
  goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  2,913
  2,464
  21 Јануари 2011
  Машко
  Невработен
  Нема макс буџет, слободно пиши предлог или повеќе опции.
   
 4. VerifiedUsers Overlay
  psyside

  psyside
  Rising Star

  25,095
  25,391
  4 Септември 2008
  Pixel 3a/S9 како за тебе идеално.
   
  На goranzoran му/ѝ се допаѓа ова.
 5. goran_oh

  goran_oh
  Practice makes perfect

  1,302
  1,077
  26 Април 2013
  Машко
  OnePlus 7?

  Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk
   
 6. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  789
  723
  27 Април 2010
  Машко
  Имам да ти понудам Samsung A70 точно 5 дена користен со 2 години гаранција одклучен за сите мрежи.

  Samsung Galaxy A70 - Full phone specifications

  Верзијата е 128/6гб рам
   
 7. VerifiedUsers Overlay
  psyside

  psyside
  Rising Star

  25,095
  25,391
  4 Септември 2008
  Прескап, не требаше да го спомнам s9. Зборам од аспект на неговиот претходен телефон, не е ентузијаст.

  A50, RN7, нешто такво би му било соодветно.

  Еве и A70 ама масивен е.
   
  На goran_oh му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Tajson

  Tajson
  On your way to fame

  569
  722
  25 Февруари 2016
  Машко
  Земи А50 телефончето е топ, флуидно, убав екран.........
   
  DaVoRkNe, Скоти, olikomerc и на уште 1 им се допаѓа ова.
 9. VerifiedUsers Overlay
  goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  2,913
  2,464
  21 Јануари 2011
  Машко
  Невработен
  Пиши цена?
   
 10. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  789
  723
  27 Април 2010
  Машко
  Пишано ти е се во приватна порака.
   
 11. riki_staff

  riki_staff
  Gaining Experience

  416
  201
  28 ноември 2015
  Машко
  Мислам одлична понуда од мобелих,хуавеј п30 лајт 6гб рам/128Гб меморија за 16.000мкд
  [​IMG]

  Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
   
 12. VerifiedUsers Overlay
  goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  2,913
  2,464
  21 Јануари 2011
  Машко
  Невработен
  Фала на препораките.
  Купено A70 од @DemoUser .
  Може клуч.
   
  На DaVoRkNe, damil, Tajson и уште 2 други им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...