1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Купувам - Microsoft Natural Keyboard

Дискусија во форумот 'Купувам' започната од Lazarko, 11 Декември 2018.

 1. Lazarko

  Lazarko
  Practice makes perfect

  315
  1,029
  28 ноември 2017
  Машко
  Да не има случајно некој ваква тастатура да му седи по дома?
  Би сакал да ја купам доколку е добро зачувана.

  [​IMG]
   
  kirev, Lokvan и на sas_klar им се допаѓа ова.
 2. Lokvan

  Lokvan
  Unstoppable

  2,586
  3,588
  12 Јануари 2016
  Машко
  Aко не најдеш Микро$офт, мислам дека во Сет сеуште упорно продаваат Chicony тастатура во овој формат. Барем 15+ години им се во понуда, пошто никој не ги купува. ;)

  едит, еве ја (евтино, 450ден):
  http://setec.mk/index.php?route=product/product&product_id=37013

  [​IMG]
   
  На Lazarko му/ѝ се допаѓа ова.
 3. VerifiedUsers Overlay
  Astro

  Astro
  Guru

  6,244
  8,646
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Имам ваква неотпакувана:
  [​IMG]
   
  На shifty и Lazarko им се допаѓа ова.
 4. Lazarko

  Lazarko
  Practice makes perfect

  315
  1,029
  28 ноември 2017
  Машко
  Мислиш дека оваа ја имаат на лагер? Ова е тастатура од 2002 година:))))))) чудно
   
 5. Lokvan

  Lokvan
  Unstoppable

  2,586
  3,588
  12 Јануари 2016
  Машко
  Прашај. Секогаш ќе отворам на тастатури гледам дека ја има сајтот (и порано во ценовниците), ваљда не се толку за никаде со децении да ја водат дека ја има на лагер, ако ја нема. :)

  Ја имав на времето. Ins-home секцијата е малку чудна (вертикална) и некако меко нетактилно е чувството при притискање на копчињата. Но генерално не беше лоша.
   
 6. VerifiedUsers Overlay
  kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,295
  3,704
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
  Јас. Пластиката за држење на зглобовите има поткршени држачи од внатрешна страна. Не ја користам може 10+ години. PS/2 а можеби и DIN беше конекторот.
   
  На Lazarko му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Lazarko

  Lazarko
  Practice makes perfect

  315
  1,029
  28 ноември 2017
  Машко
  Сликај ја друже и пастирај ја овде да ја видиме.
   
 8. VerifiedUsers Overlay
  kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,295
  3,704
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
  Деновиве. Да ја најдам :D
   
  На Lazarko му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. Глупав
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  1,006
 2. Astro
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  1,151
 3. iface
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  397
 4. rippermkd

  Проценка Cherry keyboard

  Одговори:
  9
  Прегледи:
  691
Вчитување...

Сподели

Вчитување...