• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Купено Купувам MB+CPU+RAM

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

goce03

Practice makes perfect
20 јануари 2015
1,010
1,753
Skopje
goce03's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-4690 & Gammaxx 200T
Motherboard
Gigabyte H81M-DS2
Storage
SSD Kingston Now UV300 120GB /HDD 1TB WD 64MB Caviar Blue
PSU
CM Masterwatt lite 700w
RAM
Patriot DDR3 2x8GB 1600MHz
Video card
Sapphire Nitro+ RX 580 8GB
Case
MS Cyclops V
Monitor
Philips 226V4LAB
OS
Win 7 64 bit
Купувам сет MB+CPU+RAM за сурфање, YouTube и друга основана употреба, од 4-та генерација па нагоре.
Нешто од типот :
LGA 1150 +i3 +2x4 DDR3;
LGA 1151+ G4560+ 2x4 DDR4;
LGA 1200+G6400+2x4 DDR4;

Може и со една плочка 8 GB ако е DDR3.

Предност цена и локација Скопје.
 
Последна промена:

Enis-Phantom

Gaining Experience
18 ноември 2013
341
443
Небитно
Имам јас G5400 Gold со матична Asus Prime H310M-R R2 i 2x4GB Рам
Кулер DeepCool Gamma Archer
Матичнате е купена пред неколку месеци скоро и да не е користен воопшто компјутерот, да ја најдам гаранцијата ама е преку 2 години сигурно
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

goce03

Practice makes perfect
20 јануари 2015
1,010
1,753
Skopje
goce03's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-4690 & Gammaxx 200T
Motherboard
Gigabyte H81M-DS2
Storage
SSD Kingston Now UV300 120GB /HDD 1TB WD 64MB Caviar Blue
PSU
CM Masterwatt lite 700w
RAM
Patriot DDR3 2x8GB 1600MHz
Video card
Sapphire Nitro+ RX 580 8GB
Case
MS Cyclops V
Monitor
Philips 226V4LAB
OS
Win 7 64 bit
Купено од @Enis-Phantom .
Фала на сите за понудите.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,565
Мислења
846,632
Членови
29,351
Најнов член
Catcatcat
На врв Дно