• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Kupuvam mb-cpu-ram

 • Ја почнал/а темата
 • #1

zipi123

On your way to fame
14 јануари 2016
546
533
ЛИСИЧЕ
zipi123's setup  
Processor & Cooler
Intel I3 9100f+Gigabyte Aorus atc700
Motherboard
Asus Tuf B360-Gaming Plus
Storage
NVMe kingston a1000 240gb+Kingston UV480gb+1TB seagate barracuda
PSU
Riotoro enigma G2 650w 80+ gold Full modular
RAM
2x8gb Gskill SniperX 3000mhz cl16
Video card
Nvidia GTX750ti 2gb
Case
Aerocool xpredator x3
Mouse
Corsair Harpoon Gaming
Keyboard
Riotoro ghostwriter classic
Audio
Razer Kraken Tournament Edition
Monitor
Samsung SyncMaster BX2231
OS
Win 10 pro x64
procesor i3 3/4 gen i5 2gen
M-board 1155,1150(vo kombinacija da bide so cpu-to)
ram ddr3 1333/1600mhz
cena 5000 den
Ponudi vo pp
 
 • Ја почнал/а темата
 • #2

zipi123

On your way to fame
14 јануари 2016
546
533
ЛИСИЧЕ
zipi123's setup  
Processor & Cooler
Intel I3 9100f+Gigabyte Aorus atc700
Motherboard
Asus Tuf B360-Gaming Plus
Storage
NVMe kingston a1000 240gb+Kingston UV480gb+1TB seagate barracuda
PSU
Riotoro enigma G2 650w 80+ gold Full modular
RAM
2x8gb Gskill SniperX 3000mhz cl16
Video card
Nvidia GTX750ti 2gb
Case
Aerocool xpredator x3
Mouse
Corsair Harpoon Gaming
Keyboard
Riotoro ghostwriter classic
Audio
Razer Kraken Tournament Edition
Monitor
Samsung SyncMaster BX2231
OS
Win 10 pro x64
cputo i5 2320 e najden od @Jedah
Ako imate da ponudite mb+ram (1155) za 2500 den vo pp.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #3

zipi123

On your way to fame
14 јануари 2016
546
533
ЛИСИЧЕ
zipi123's setup  
Processor & Cooler
Intel I3 9100f+Gigabyte Aorus atc700
Motherboard
Asus Tuf B360-Gaming Plus
Storage
NVMe kingston a1000 240gb+Kingston UV480gb+1TB seagate barracuda
PSU
Riotoro enigma G2 650w 80+ gold Full modular
RAM
2x8gb Gskill SniperX 3000mhz cl16
Video card
Nvidia GTX750ti 2gb
Case
Aerocool xpredator x3
Mouse
Corsair Harpoon Gaming
Keyboard
Riotoro ghostwriter classic
Audio
Razer Kraken Tournament Edition
Monitor
Samsung SyncMaster BX2231
OS
Win 10 pro x64
Ramot 4gb ddr3 HyperX Genesis 4GB 1600Mhz e najden od @Gucci
Ostanuva use ploca Lga1155
 
 • Ја почнал/а темата
 • #4

zipi123

On your way to fame
14 јануари 2016
546
533
ЛИСИЧЕ
zipi123's setup  
Processor & Cooler
Intel I3 9100f+Gigabyte Aorus atc700
Motherboard
Asus Tuf B360-Gaming Plus
Storage
NVMe kingston a1000 240gb+Kingston UV480gb+1TB seagate barracuda
PSU
Riotoro enigma G2 650w 80+ gold Full modular
RAM
2x8gb Gskill SniperX 3000mhz cl16
Video card
Nvidia GTX750ti 2gb
Case
Aerocool xpredator x3
Mouse
Corsair Harpoon Gaming
Keyboard
Riotoro ghostwriter classic
Audio
Razer Kraken Tournament Edition
Monitor
Samsung SyncMaster BX2231
OS
Win 10 pro x64
Bump!
 

igor_igor

Unstoppable
2 септември 2012
2,134
3,355
Скопје
igor_igor's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i3-10100F + CM Hyper 212 EVO
Motherboard
ASUS PRIME B460M-A
Storage
SSD Kingston A2000 250GB M.2 / HDD Seagate BarraCuda 2TB (ST2000DM008)
PSU
Cooler Master G750M 80 Plus Bronze
RAM
2 x 8GB (16GB) Kingston HyperX FURY RGB 3200MHz DDR4
Video card
Sapphire RX580 Nitro+ 4GB DDR5
Case
SAMA Vision III
Mouse
X7 XL-750BH
Keyboard
X7 A4tech G800 MU
Monitor
AOC D2357Ph Led 3D
OS
Windows 10 Pro 64 bit
Има и плоча, ама најверојатно позлатена е оваа. :)
 
 • Ја почнал/а темата
 • #7

zipi123

On your way to fame
14 јануари 2016
546
533
ЛИСИЧЕ
zipi123's setup  
Processor & Cooler
Intel I3 9100f+Gigabyte Aorus atc700
Motherboard
Asus Tuf B360-Gaming Plus
Storage
NVMe kingston a1000 240gb+Kingston UV480gb+1TB seagate barracuda
PSU
Riotoro enigma G2 650w 80+ gold Full modular
RAM
2x8gb Gskill SniperX 3000mhz cl16
Video card
Nvidia GTX750ti 2gb
Case
Aerocool xpredator x3
Mouse
Corsair Harpoon Gaming
Keyboard
Riotoro ghostwriter classic
Audio
Razer Kraken Tournament Edition
Monitor
Samsung SyncMaster BX2231
OS
Win 10 pro x64
 • Ја почнал/а темата
 • #8

zipi123

On your way to fame
14 јануари 2016
546
533
ЛИСИЧЕ
zipi123's setup  
Processor & Cooler
Intel I3 9100f+Gigabyte Aorus atc700
Motherboard
Asus Tuf B360-Gaming Plus
Storage
NVMe kingston a1000 240gb+Kingston UV480gb+1TB seagate barracuda
PSU
Riotoro enigma G2 650w 80+ gold Full modular
RAM
2x8gb Gskill SniperX 3000mhz cl16
Video card
Nvidia GTX750ti 2gb
Case
Aerocool xpredator x3
Mouse
Corsair Harpoon Gaming
Keyboard
Riotoro ghostwriter classic
Audio
Razer Kraken Tournament Edition
Monitor
Samsung SyncMaster BX2231
OS
Win 10 pro x64
Bump! 2000 den za maticna 1155 !
 

Mao

Practice makes perfect
5 јуни 2007
1,259
1,059
Mao's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 9 3900X + BeQuiet Dark Rock Pro 4
Motherboard
Asus Rog Strix B450-F Gaming
Storage
Samsung Evo Plus 970 M2 nVME SSD
PSU
CM 850W M2 Silent Pro
RAM
Kingston Predator/Fury 32GB 3200Mhz
Video card
Asus Rog Strix 1070 8GB
Case
DeepCool Mattrex RGB
Mouse
Logitech G502 Hero
Keyboard
Cooler Master MK750
Monitor
Alienware 25" 240hz
OS
Win 10 Pro
 • Ја почнал/а темата
 • #10

zipi123

On your way to fame
14 јануари 2016
546
533
ЛИСИЧЕ
zipi123's setup  
Processor & Cooler
Intel I3 9100f+Gigabyte Aorus atc700
Motherboard
Asus Tuf B360-Gaming Plus
Storage
NVMe kingston a1000 240gb+Kingston UV480gb+1TB seagate barracuda
PSU
Riotoro enigma G2 650w 80+ gold Full modular
RAM
2x8gb Gskill SniperX 3000mhz cl16
Video card
Nvidia GTX750ti 2gb
Case
Aerocool xpredator x3
Mouse
Corsair Harpoon Gaming
Keyboard
Riotoro ghostwriter classic
Audio
Razer Kraken Tournament Edition
Monitor
Samsung SyncMaster BX2231
OS
Win 10 pro x64
 • Ја почнал/а темата
 • #11

zipi123

On your way to fame
14 јануари 2016
546
533
ЛИСИЧЕ
zipi123's setup  
Processor & Cooler
Intel I3 9100f+Gigabyte Aorus atc700
Motherboard
Asus Tuf B360-Gaming Plus
Storage
NVMe kingston a1000 240gb+Kingston UV480gb+1TB seagate barracuda
PSU
Riotoro enigma G2 650w 80+ gold Full modular
RAM
2x8gb Gskill SniperX 3000mhz cl16
Video card
Nvidia GTX750ti 2gb
Case
Aerocool xpredator x3
Mouse
Corsair Harpoon Gaming
Keyboard
Riotoro ghostwriter classic
Audio
Razer Kraken Tournament Edition
Monitor
Samsung SyncMaster BX2231
OS
Win 10 pro x64
Kluc
 

Costigan_Jr

Unstoppable
5 јули 2013
2,862
3,957
Тврдите дека ги нема плочите, а истовремено кога ќе најдете - висока ви е цената. Јес да е висока, али нема друга, тоа е, да имаше - човекот може пониска цена ќе ставел. Не сте му главата, можеби не му е ни итно ни битно. И одма, ако некој не се однесува по вашите мерила, пациент е или глупав или неразбран. Не е убаво така. Не доликува :)
 

Pane24

Unbeatable
31 октомври 2012
5,028
4,517
Ethermine
www.facebook.com
Тврдите дека ги нема плочите, а истовремено кога ќе најдете - висока ви е цената. Јес да е висока, али нема друга, тоа е, да имаше - човекот може пониска цена ќе ставел. Не сте му главата, можеби не му е ни итно ни битно. И одма, ако некој не се однесува по вашите мерила, пациент е или глупав или неразбран. Не е убаво така. Не доликува :)
70e za ploca ? Pa jas za 4000 den sitkam ploca, cpu g4400, 4 gb ddr4 ram. Ili asus strix h270f za 3500 + 2000 den procesor i ram.
 

Costigan_Jr

Unstoppable
5 јули 2013
2,862
3,957
Ок,ок. Во ред. Го повлекувам кажаното на крајот. Сепак не некои им доликува. ;)
 
 • Ја почнал/а темата
 • #17

zipi123

On your way to fame
14 јануари 2016
546
533
ЛИСИЧЕ
zipi123's setup  
Processor & Cooler
Intel I3 9100f+Gigabyte Aorus atc700
Motherboard
Asus Tuf B360-Gaming Plus
Storage
NVMe kingston a1000 240gb+Kingston UV480gb+1TB seagate barracuda
PSU
Riotoro enigma G2 650w 80+ gold Full modular
RAM
2x8gb Gskill SniperX 3000mhz cl16
Video card
Nvidia GTX750ti 2gb
Case
Aerocool xpredator x3
Mouse
Corsair Harpoon Gaming
Keyboard
Riotoro ghostwriter classic
Audio
Razer Kraken Tournament Edition
Monitor
Samsung SyncMaster BX2231
OS
Win 10 pro x64
Тврдите дека ги нема плочите, а истовремено кога ќе најдете - висока ви е цената. Јес да е висока, али нема друга, тоа е, да имаше - човекот може пониска цена ќе ставел. Не сте му главата, можеби не му е ни итно ни битно. И одма, ако некој не се однесува по вашите мерила, пациент е или глупав или неразбран. Не е убаво така. Не доликува :)
Go komentiravme likot zatoa sto cenata ne bese korektna, ploci ima :) treba da se potrudis i ke najdes, pa makar bilo i od drug grad neprobana.A i ti sam znaes deka ne e vo red taa cena ama mudruvas..KLUC!
 

Costigan_Jr

Unstoppable
5 јули 2013
2,862
3,957
Go komentiravme likot zatoa sto cenata ne bese korektna, ploci ima :) treba da se potrudis i ke najdes, pa makar bilo i od drug grad neprobana.A i ti sam znaes deka ne e vo red taa cena ama mudruvas..KLUC!
Не е висока ако не му се брза и нема други во понуда. Во случајов проблемот не беше цената туку тоа што го направивте човекот дека е пациент или ненормален или што знам што. Утре за мене или друг ќе дадете ист коментар. Примитивен е и некултурен тој начин на коментирање. Во најмала рака треба да се бришат тие коментари заради говор на омраза. И ова ти изгледа како мудрување? Нешто многу дрско се однесуваш.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #19

zipi123

On your way to fame
14 јануари 2016
546
533
ЛИСИЧЕ
zipi123's setup  
Processor & Cooler
Intel I3 9100f+Gigabyte Aorus atc700
Motherboard
Asus Tuf B360-Gaming Plus
Storage
NVMe kingston a1000 240gb+Kingston UV480gb+1TB seagate barracuda
PSU
Riotoro enigma G2 650w 80+ gold Full modular
RAM
2x8gb Gskill SniperX 3000mhz cl16
Video card
Nvidia GTX750ti 2gb
Case
Aerocool xpredator x3
Mouse
Corsair Harpoon Gaming
Keyboard
Riotoro ghostwriter classic
Audio
Razer Kraken Tournament Edition
Monitor
Samsung SyncMaster BX2231
OS
Win 10 pro x64
Не е висока ако не му се брза и нема други во понуда. Во случајов проблемот не беше цената туку тоа што го направивте човекот дека е пациент или ненормален или што знам што. Утре за мене или друг ќе дадете ист коментар. Примитивен е и некултурен тој начин на коментирање. Во најмала рака треба да се бришат тие коментари заради говор на омраза. И ова ти изгледа како мудрување? Нешто многу дрско се однесуваш.
Ако ти смета пишаното не го читај пријател А и на форумов има тема на која де коменираат цените на реклама5 пазар3 и така натаму! Не ти смета тоа??


Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,220
16,748
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Мене ме занима тој дечкото шо ја шитка за 70 евра плочата на што печурки е! Сакам и јас да пробам!
 
 • Ја почнал/а темата
 • #21

zipi123

On your way to fame
14 јануари 2016
546
533
ЛИСИЧЕ
zipi123's setup  
Processor & Cooler
Intel I3 9100f+Gigabyte Aorus atc700
Motherboard
Asus Tuf B360-Gaming Plus
Storage
NVMe kingston a1000 240gb+Kingston UV480gb+1TB seagate barracuda
PSU
Riotoro enigma G2 650w 80+ gold Full modular
RAM
2x8gb Gskill SniperX 3000mhz cl16
Video card
Nvidia GTX750ti 2gb
Case
Aerocool xpredator x3
Mouse
Corsair Harpoon Gaming
Keyboard
Riotoro ghostwriter classic
Audio
Razer Kraken Tournament Edition
Monitor
Samsung SyncMaster BX2231
OS
Win 10 pro x64

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,220
16,748
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,220
16,748
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Ne se pravi deka ne konsumiras pecurki.
Ц ц ц....уште си со истите чорапите од пред празниците? Па каде реков дека не конзумирам? До сега во неколку постови ти пишав дека јадам печурки!
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,029
Мислења
854,796
Членови
29,640
Најнов член
Hellena09
На врв Дно