Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Купувам MB,CPU,RAM,GPU

Статус
Затворена за нови мислења.

Goce gl

Gaining Experience
3 март 2019
87
278
Процесор и графичка купено
Се бара матична и рам(можи и на 3200 мхз)
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
9.287
14.417
Имаш во Нексио Biostar ефтини АМ4 плочи нови за 3150 денари ако има уште на залиха. Само немаат nvme слот.
 

Goce gl

Gaining Experience
3 март 2019
87
278
Рам меморија,графичка,процесор купено
Се купува матична:
Чипсет а320 или b450
 

Goce gl

Gaining Experience
3 март 2019
87
278
Рам меморија,графичка,процесор купено
Се купува матична:
Чипсет а320 или b450
 

Goce gl

Gaining Experience
3 март 2019
87
278
Рам меморија,графичка,процесор купено
Се купува матична:
Чипсет а320 или b450
 

Goce gl

Gaining Experience
3 март 2019
87
278
Рам меморија,графичка,процесор купено
Се купува матична:
Чипсет а320 или b450
 

Goce gl

Gaining Experience
3 март 2019
87
278
Се купува матична:
Чипсет а320 или b450(можи заедно со процесор со интегрирана графичка)
 

Goce gl

Gaining Experience
3 март 2019
87
278
Се купува матична:
Чипсет а320 или b450(можи заедно со процесор со интегрирана графичка)
 

Goce gl

Gaining Experience
3 март 2019
87
278
Се купува матична:
Чипсет а320 или b450(можи заедно со процесор со интегрирана графичка)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.529
Мислења
964.360
Членови
34.902
Огласи
2.617
Најнов член
darko SNR
На врв Дно